Denník N

Obedy zadarmo

Škôlkári majú mať obedy zadarmo od januára 2019, žiaci základných škôl od septembra.

Články

Minúta po Minúte

Pôda či pozemok patriace štátu v zastavanom území obce sa neprevedú na obce a mestá, ako navrhli opoziční poslanci Peter Pellegrini a Ján Ferenčák, plénum odmietlo ich novelu. Neprešiel ani návrh Hlasu na úpravu prídavku na dieťa a obedov zadarmo. (tasr)

Na júnovú schôdzu parlamentu sa dostane návrh, podľa ktorého si bude môcť každý rodič vybrať, či dostane finančný príspevok na obed pre dieťa, alebo dieťa dostane obed zadarmo v škole. Povedal to minister práce Milan Krajniak. (ta3)

Prezidentka nepodpísala novelu zákona, ktorá upravuje aj obedy zadarmo. Plénum dnes prelomilo jej veto a schválilo novelu v pôvodnom znení, bude platiť aj bez podpisu hlavy štátu. (tasr)

Smer nebude hlasovať za zrušenie obedov zadarmo. Kritizuje ministra práce Milana Krajniaka za novelizácie zákonov, zmeny považuje za antisociálne a za prejavy klamstva koalície.

Obedy zadarmo sa budú vyplácať aj v prípade, že škola alebo jedáleň sú zatvorené, povedal minister práce Krajniak. Ak je zatvorená jedáleň a škola funguje, bude štát uhrádzať obedy prostredníctvom škôl rodičom. Ak je jedáleň otvorená a škola nefunguje, bude sa dotácia uhrádzať školám, aby mohli jedálne fungovať.