Zimné olympijské hry 2018

Minúta po minúte

Nemeckí hokejisti zvíťazili v kvalifikačnom zápase na olympiáde nad Švajčiarskom 2:1 po predĺžení a postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú v stredu so Švédskom. (tasr)

Fínski hokejisti zdolali Kórejskú republiku 5:2 a postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú s Kanaďanmi. Tento výsledok znamená, že Kórejská republika skončila na olympijskom turnaji na poslednom – 12. mieste, 11. priečku obsadili Slováci. (tasr)

Nemecký reprezentant v severskej kombinácii Johannes Rydzek získal zlatú medailu v individuálnych pretekoch so skokmi na veľkom mostíku. Nemeckú dominanciu potvrdil druhý Fabian Riessle a bronzový Eric Frenzel. (tasr)

Slovenský tím nedokončí biatlonové preteky zmiešaných štafiet, keďže po pokazenej streľbe Paulíny Fialkovej bola Anastasia Kuzminová predbehnutá o celé kolo. Preteky aktuálne vedie nemecký tím.

Paulína Fialková sa so slzami v očiach ospravedlnila za svoj výkon v zmiešanej štafete. „Vôbec to nepadalo, pokazila som to celému tímu,“ hovorila v cieli pre RTVS. Po katastrofálnej streľbe odovzdávala štafetu Kuzminovej na poslednom mieste.

Paulína Fialková odovzdala štafetu Anastasii Kuzminovej na poslednom mieste so stratou takmer 6 minút. Slovenskému tímu hrozí predbehnutie o kolo, čo by znamenalo, že preteky nedokončíme. Na čele je aktuálne Taliansko, Nemecko a Francúzsko.

Paulína Fialková trafila v prvej streľbe len jeden z ôsmich výstrelov a absolvuje štyri trestné okruhy. Slovensko tak v biatlonovej zmiešanej štafete stratilo akúkoľvek šancu na dobrý výsledok.

Začínajú sa biatlonové preteky zmiešaných štafiet aj so slovenským kvartetom P. Fialková, Kuzminová, Kazár, Otčenáš. Favoritmi sú Švédi, Nemci, Nóri či Francúzi, medailové umiestnenie Slovenska by bolo prekvapením. Vysiela Dvojka.

Pavúk hokejového olympijského turnaja: Dnes o 13.10 zabojujú o štvrťfinále Švajčiari proti Nemcom a Fínsko proti Južnej Kórei. Známe sú už dvojice Česko – USA a Nórsko – Rusko. Štvrťfinálové zápasy sa hrajú zajtra. (pyeongchang2018)

Hokejistky Švajčiarska obsadili na ZOH v Pjongčangu konečné piate miesto. V záverečnom vystúpení na turnaji zdolali Japonsko 1:0 gólom Raselliovej zo štvrtej minúty. Siedmu priečku obsadili Švédky, ktoré porazili domáce Kórejčanky 6:1.

Hokejisti Slovenska prehrávajú po II. tretine zápasu osemfinále proti USA 1:3, jediný slovenský gól strelil Čerešňák.

Slovenskí krasokorčuliari Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley obsadili 20. miesto v olympijskej súťaži tanečných párov. Zlato získali Kanaďania Tessa Virtueová so Scottom Moirom. (tasr)