Zimné olympijské hry 2018

Minúta po minúte

Vo finále olympijského ženského hokejového turnaja sa stretnú Američanky s Kanaďankami. USA zdolali Fínsko 5:0, rovnako Kanaďanky prešli cez Rusky. Finálový súboj je na programe vo štvrtok o 5.10.

Nórski skokani na lyžiach získali na olympiáde v Pjongčangu zlato v súťaži družstiev na veľkom mostíku. Striebro si vybojovali Nemci, obhajcovia zlata zo ZOH 2014 v Soči zaostali za Nórmi o 22,8 bodov. Bronz ide do Poľska. (tasr)

Najsledovanejším podujatím z olympiády bol zatiaľ hokej medzi Slovenskom a Slovinskom, ktorý si pozrelo 1,010 milióna ľudí v cieľovej skupine 12. Zlaté víkendové preteky Anastasie Kuzminovej sledovalo 731-tisíc divákov.

Mikaela Shiffrinová sa po úprave programu alpského lyžovania na ZOH v Pjongčangu odhlásila zo stredajšieho zjazdu, chce sa koncentrovať výlučne na kombináciu. Tú preložili na štvrtok, pôvodne sa mala ísť až v piatok. (tasr)

Slovenský biatlon sa v utorkovej zmiešanej štafete na olympiáde v Pjongčangu s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš. (tasr)

Nórsky rýchlokorčuliar Havard Lorentzen vyhral preteky na 500 m v Pjongčangu. Časom 34,41 s vytvoril olympijský rekord, prekonal domáceho Min Kyu Chaa. Čas 34,42 s zajazdil krátko predtým, stačil na striebro. Bronz má Číňan Tching-Jü Kao.

Fotookienko: Anastasia Kuzminová s manželom a trénerom Danielom pózuje s medailami v olympijskej dedine počas zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Foto – TASR

Reprezentanti Švédska v curlingu prvýkrát prehrali na ZOH v Pjongčangu, keď podľahli Švajčiarom 3:10. Napriek tomu vedú po siedmom kole tabuľku základnej časti.

Olympijský hokejový turnaj žien bude mať od budúcich ZOH 2022 v Pekingu desať tímov. Rozšírenie o dva celky potvrdil šéf Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel. (tasr)

Bez slovenskej účasti odštartovali biatlonové preteky mužov s hromadným štartom na 15 km. Matej Kazár figuroval v štartovej listine ako prvý náhradník, napokon sa do elitnej tridsiatky nedostal.