Články

Minúta po Minúte

Organizátori olympijských hier v Riu de Janeiro stále nesplatili všetky dlhy. Usporiadatelia ešte štyri mesiace po podujatí dlžia 3,7 milióna dolárov Medzinárodnému paralympijskému výboru, ktoré mali slúžiť ako príspevok na cestovné náklady. (idnes, ap)

Ruskí atléti Jelena Isinbajevová, Sergej Šubenkov a Maria Kučinová dostanú finančné odškodnenie vo výške štyroch miliónov rubľov (58 tisíc eur) za vynútenú absenciu na olympijských hrách v Riu de Janeiro. (idnes)

Viceprezident Írskeho olympijského výboru John Delaney odstúpil z funkcie. Delaney však naďalej popiera, že by bol zapletený do aféry s nelegálnym obchodovaním so vstupenkami na olympijské súťaže. (idnes)

Medzinárodný olympijský výbor finančne pomôže bežkyni Julii Stepanovovej a jej manželovi Vitalijovi, ktorí prispeli k odhlaleniu systematického dopingu v ruskom športe. (idnes)

Držiteľke zlata z paralympijských hier v Riu de Janeiro v pretekoch na ručnom bicykli Nemke Christiane Reppeovej ukradli zlatú medailu. Reppeová uviedla, že o cenný kov prišla počas tlačovej konferencie pred Berlínskym maratónom. „Nezaujíma ma dôvod, prečo mi ukradli medailu. Chcem ju proste naspäť,“ povedala Nemka. (tasr, dpa)

Slovenská plavkyňa Karina Petrovičová skončila v rozplavbe disciplíny 100 m voľný spôsob na nepostupovom 17. mieste. Účasť v osemčlennom finále na XV. paralympijských hrách v Riu de Janeiro jej unikla o viac ako tri sekundy. (tasr)

Slovenská reprezentantka v cyklistike Anna Oroszová obsadila 11. miesto vo štvrtkových cestných pretekoch s hromadným štartom v kategórii H 1-4 na paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Súťaž vyhrala nemecká pretekárka Christiane Reppová. (tasr)

Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík postúpil do semifinále kategórie BC4 na paralympijských hrách. Andrejčík zdolal vo štvrtkovom štvrťfinále Číňana Jüan-sena Čenga 5:0. Boj o finále ho čaká už dnes o 22.30 a jeho súperom bude Hyeonseok Seo z Kórejskej republiky.

Slovenskí reprezentanti v boccii Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Róbert Ďurkovič postúpili do semifinále paralympijského turnaja v Riu de Janeiro. V záverečnom dueli základnej A-skupiny zdolali Portugalsko 8:4 a v tabuľke obsadili druhú priečku za Veľkou Británou. V boji o finále sa stretnú s thajskými reprezentantmi.