Osýpky

Minúta po minúte

V Anglicku tento rok zaznamenali viac ako 400 prípadov osýpok. Úrady preto vyzvali občanov, aby si preverili, či sú očkovaní. (čtk)

Na osýpky zomrelo v Rumunsku už 50 ľudí, prevažne detí. Epidémii krajina čelí už od septembra 2016. Zatiaľ posledným pacientom, ktorý neprežil toto infekčné ochorenie, je štvorročné dieťa zo župy Iasi. Od začiatku epidémie sa infikovalo celkovo už 12 648 ľudí. (tasr)

Na území Srbska sa vyskytla epidémia osýpok. Na následky choroby zomreli dve osoby. Informuje o tom ministerstvo zahraničia. Podľa informácií srbského inštitútu pre verejné zdravie je v Srbsku registrovaných 1608 prípadov nakazených. 94 percent pacientov nie je zaočkovaných, alebo ich očkovanie nie je potvrdené. (tasr)

V Göteborgu ochorelo na osýpky od začiatku decembra najmenej 22 ľudí. Viacerí z infikovaných sa nakazili zrejme v priestoroch univerzitnej nemocnice vrátane čakární jednotlivých ordinácií. (tasr)

Dvaja pacienti sa osýpkami nakazili pravdepodobne na spoločnom večierku. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker hovorí, že všetky osoby z tejto akcie izolovali a nepredpokladá ďalšie šírenie nákazy.