Denník N

Otrava Skripaľa

Británia z otravy Skripaľa a jeho dcéry obvinila dvoch agentov ruskej tajnej služby.

Články

Minúta po Minúte

V roku 2018 sme priniesli profily dvojice ruských agentov, ktorí sa v britskom Salisbury pokúsili zavraždiť bývalého agenta Skripaľa. Dnes sú podozriví z účasti na výbuchu v českom muničnom sklade. Anatolij Čepiga dostal od Putina metál Hrdina Ruska, Alexander Miškin je doktor z vojenskej rozviedky GRU.

Britská polícia dostala nové právomoci pre boj s „aktivitami nepriateľských štátov“. Špeciálne vycvičení britskí policajti budú môcť zastaviť, vypočuť a zadržať na hraniciach osoby podozrivé zo špionáže. Ide o reakciu na prípad otravy bývalého dvojitého agenta Skripaľa. (čtk)

Sergej a Julija Skripaľovci žijú, sú na bezpečnom mieste v Británii, ale o kontakt s ruskými úradmi nestoja. Povedal to britský veľvyslanec v Moskve. Reagoval tak na informácie médií, že zdravotný stav bývalého agenta sa zhoršil. (interfax)

Miroslav Lajčák povedal, že krajiny EÚ boli zajedno pri sankciách za chemické útoky proti Rusku a Sýrii. „Vývoj udalostí v priebehu roka 2018 ukázal, že dochádza k zneužívaniu chemických zbraní na viacerých miestach vo svete. V Európe to bol prípad zo Salisbury,“ dodal. (tasr)