Pavol Rusko

  • Najvyšší súd vzal Kočnera do väzby, Ruska nie, oboch obvinili v kauze zmenky
  • 6 dôvodov, prečo si Markíza myslí, že Kočner s Ruskom sfalšovali zmenky

Minúta po minúte

V súvislosti s kauzou, v ktorej je Pavol Rusko obvinený z objednávky vraždy Silvie Volzovej, dnes polícia v Trenčianskych Tepliciach vypočula expremiéra Vladimíra Mečiara. Rusko sa totiž bránil, že na stretnutie s Mikulášom Černákom nešiel preto, lebo si objednával Volzovej vraždu, ale preto, lebo mal od Mečiarovej asistentky Anny Nagyovej informáciu, že Volzová chce dať zavraždiť jeho.

O väzbe Kočnera a Ruska začal rozhodovať senát, ktorému predsedá sudca František Mozner, ďalšími členmi sú Anna Šišková a Martin Bargel. Predseda senátu nepovedal, prečo sudca Martin Piovartsy žiadal o vylúčenie zo senátu.

„Stále verím, do poslednej chvíle, už 27 rokov, čo som prokurátor, inak by som túto prácu nemohol robiť,“ povedal pred pojednávaním na Najvyššom súde prokurátor Ján Šanta, ktorý navrhol väzbu pre Kočnera a Ruska. „Verím svojim argumentom.“

Sudca Roman Púchovský ani po šiestich hodinách nerozhodol, či pošle Kočnera a Ruska do väzby. Rozhodnutie sa očakáva v neskorých večerných hodinách. Pred 19-hodinou sudca vyhlásil prestávku.

Špecializovaný trestný súd ani po štyroch hodinách nerozhodol o vzatí do väzby Kočnera a Ruska. Kočnera zadržala polícia tento týždeň v stredu, Ruska vo štvrtok.

Kočner aj Rusko prišli na Špecializovaný trestný súd úplne bez slova. Ešte predtým, ako vystúpili v sprievode kukláčov z áut, dostali novinári upozornenie, že sa nemajú pýtať žiadne otázky. Kočner mal cez spútané ruky sako.

Foto N – Daniel Vražda