Denník N

Peter Kovařík

Články

Minúta po Minúte

Generálna prokuratúra rozhodla 29. septembra o sťažnosti bývalého policajného prezidenta Petra Kovaříka voči jeho obvineniu. Bližšie informácie budú známe, keď rozhodnutie doručia všetkým procesným stranám, informovala hovorkyňa prokuratúry. (tasr)

Štefan Hamran nechcel komentovať rozhodnutie prerušiť zásah, čo nakoniec stálo miesto policajného prezidenta Petra Kovaříka. „Neviem, aké informácie mu boli poskytnuté v deň, keď sa pod tlakom musel rozhodnúť,“ povedal. Dodal však, že „úzus je taký, že zásah sa nechá dokončiť.“

Minister vnútra Roman Mikulec na štvrtok 11.00 h zvolal tlačovú besedu k otázke vedenia policajného zboru po odchode Petra Kovaříka.

Nasadenie policajtov zo Sobraniec podľa ministra Mikulca nebolo v súlade s internými predpismi. V diskusii Denníka N obhajuje Kovaříka s tým, že nevydal rozkaz na zastavenie zásahu, ale len na jeho prerušenie. Celú udalosť považuje za neštandardnú.

Roman Mikulec vraví, že nebol za odchod policajného prezidenta Petra Kovaříka.diskusii Denníka N pripúšťa, že počul o možnosti, že by Kovaříka vzali do väzby. Mikulec dúfa, že svoju nevinu dokáže a jeho obvinenie zastaví generálna prokuratúra.

Matovič si myslí, že Petra Kovaříka odstavili z funkcie policajného prezidenta mafia a „skorumpovaní novinári“. V koalícii momentálne podľa neho nebudú zatiaľ meniť spôsob voľby policajného prezidenta. (expres)

Sme rodina ocenila odstúpenie policajného prezidenta Petra Kovaříka. „Tento jeho krok vnímame s veľkým rešpektom a ako počin, aby sa na policajné prezídium nepozeralo krivým uhlom,“ povedal Boris Kollár.

Minister obrany Jaroslav Naď nevyzýva obvineného policajného prezidenta Petra Kovaříka, aby sa vzdal funkcie. Naď povedal, že sám bol obvinený a nakoniec sa ukázalo, že to bolo neopodstatnené. Minister povedal, že ľudsky chápe, že je na Kovaříka teraz vyvíjaný tlak.

Policajný prezident Peter Kovařík presunul ohlásenú utorkovú tlačovú besedu z 11.30 h na 15.00 h. Vyjadrí sa k svojmu pôsobeniu v Policajnom zbore.