Peter Pellegrini

Minúta po minúte

Premiér Pellegrini sa v sobotu v Brne stretne s Babišom. Politici okrem iného otvoria výstavu Alfonza Muchu Dva svety.

Pellegrini povedal, že chce na ministerstve vnútra človeka, ktorý ho bude schopný viesť okamžite. „Po experimente s externým krízovým manažérom, ktorý nám nevyšiel, budem preferovať človeka, ktorý od prvého dňa môže okamžite riadiť ministerstvo.“ (tasr)

Danko s Pellegrinim dnes nehovorili o novom ministrovi vnútra. „Musíme prijať rozhodnutie na úrovni strany Smer,“ povedal Peter Pellegrini.

Premiér Peter Pellegrini vníma nedorozumenie medzi sebou a SNS ako „daň za hektiku doby“. Povedal, že SNS uistil, že nemieni meniť zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska, ktorá je podľa neho „jasne proeurópska“. Jeho vláda bude však vraj myslieť na vzťahy s Ruskom. „Nemáme žiadne otázky a žiadne pnutie.“

Pellegrini sa na výbore rozčúlil po tom, ako poslanec Dostál (OKS) spochybnil bezpečnostné previerky NBÚ. Dostál ju spochybnil v súvislosti s Viliamom Jasaňom, ktorý ju má tiež.

Pellegrini vysvetľuje svoje príjmy aj tým, že niektoré motorové vozidlá lacnejšie kúpil a potom drahšie predal, keďže jeho otec mal autoservis. Neodpovedal, za koľko kúpil auto Lexus.

Ministra vnútra Tomáša Druckera má v priebehu dneška prezrieť ošetrujúci lekár, aby rozhodol o ďalšom postupe. Oznámil to jeho hovorca Tomáš Kuča. Druckera vo štvrtok hospitalizovali pre problémy s chrbticou. Zatiaľ tak nie je jasné, kedy bude schopný zvolať tlačovú konferenciu, na ktorej chce oznámiť svoje rozhodnutie o odvolaní alebo zotrvaní policajného prezidenta Gašpara.