Denník N

Peter Pellegrini

Články

Minúta po Minúte

Peter Pellegrini tvrdí, že keby mal informácie o podozreniach starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého, nevyjadril by mu v komunálnych voľbách podporu. „Bola to naša snaha podporiť niekoho proti pánovi Vallovi, nie konkrétne pána Kusého,“ povedal Pellegrini. (markíza)

Hlas teraz nesmie nikoho nahnevať, píše Tomáš Gális v Newsfiltri. „Či sa nám to páči alebo nie, Hlas zložil prvú vážnu skúšku. Jeho prvé miesto v prieskumoch potvrdili voliči aj pri urnách. Ukázal napríklad, s akým širokým spektrom strán je schopný minimálne na miestnej úrovni spolupracovať. Predviedol tiež, že vie odhadnúť svoje šance. Nerobilo mu problém podporiť iného kandidáta, zvlášť, keď to nebol beznádejný prípad.“

Peter Pellegrini (Hlas) povedal, že už ho prestáva baviť vyplakávanie a osočovanie zo strany Smeru. „Mali svoju kampaň, my svoju, ja som spokojný a som veľmi rád, že po nezávislých kandidátoch patríme k najúspešnejšej strane. Pre mňa je to obrovské zadosťučinenie.“ (markíza)

Peter Pellegrini kritizuje prezidentku, predsedu parlamentu a premiéra, že aktívne ľudí nevyzývajú, aby išli v sobotu voliť v spojených voľbách. Predseda Hlasu voličom odkázal, aby išli voliť, a vyhlásil, že vládnym politikom zrejme vyhovuje, keď ľudia nevolia.