Peter Sagan

Minúta po minúte

Na internete sa objavilo video, ktoré zachytáva posledné kilometre včerajších majstrovstiev sveta v cyklistike. Zábery sa nedostali do priameho prenosu pre výpadok prúdu. Vidno na nich, ako pelotón dostihol unikajúcu dvojicu.

Nórska televízia má vážne problémy so signálom a neposkytuje zábery z kľúčových momentov MS. Diváci prenosu vidia len statický záber na prázdnu cieľovú rovinku.

Francúz Julian Alaphilippe a Talian Gianni Moscon sa odpojili od pelotónu a vytvorili si náskok. Do cieľa zostáva 8 km, ide o najvážnejší atak v doterajšom priebehu pretekov.

Silná skupina favoritov sa odpojila od pelotónu, Peter Sagan na čele chýba. Vpredu sú Belgičania Van Avermaet aj Gilbert a takisto favorizovaný Francúz Julian Alaphilippe. Do cieľa zostáva 10 km.

Cyklisti sú už v posledom z dvanástich okruhov, do cieľa zostáva 18 km. Na čele pelotónu sú Belgičania aj Nóri, ktorí majú stále k dispozícii viacerých jazdcov. S Petrom Saganom je stále aj jeho brat Juraj.

Pelotón 30 km pred cieľom dobieha únik a cyklisti budú zrejme opäť pohromade. Peter Sagan sa v pelotóne vysunul na lepšiu pozíciu, očakávame prvé vážne nástupy favoritov.

S Petrom Saganom zostal v pelotóne so Slovákov už len jeho brat Juraj. Ostatní reprezentanti stratili kontakt s pelotónom v stúpaní na Lososí vrch, Patrik Tybor odstúpil z pretekov. Do cieľa zostáva 42 km.