Peter Sagan

Minúta po minúte

Peter a Juraj Saganovci dnes pretekajú v 4. etape Okolo Švajčiarska. Tá meria 189 km, v jej závere je pripravené tiahle stúpanie 2. kategórie. Kopec nemá náročný sklon a Peter Sagan tak môže zabojovať o dobrý výsledok. Cieľ je plánovaný na 17:20, vysiela Dvojka.

Cyklista Peter Sagan skončil v štvrtkovej piatej etape pretekov Okolo Kalifornie tretí. V záverečnom špurte nestačil na víťazného Fernanda Gaviriu z Kolumbie (Quick-Step Floors) a Austrálčana Caleba Ewana (Mitchelton-Scott) na druhom mieste. Domáci Američan Tejay van Garderen vo farbách BMC sa udržal ne čele priebežného poradia. (tasr)

Peter Sagan zvládol útoky favoritov, udržal sa na čele v náročnom stúpaní a aktuálne je vo vedúcej 12-člennej skupine, ktorá zväčšuje svoj náskok pred pelotónom. Do cieľa jarnej klasiky Amstel Gold Race zostáva 9 km.

Peter Sagan má na klasike Amstel Gold Race šancu na dobrý výsledok. Dvadsať kilometrov pred cieľom je v pelotóne, ktorý tvorí už len približne 50 cyklistov. Tí strácajú na únik 45 sekúnd.

Do cieľa Amstel Gold Race zostáva 60 kilometrov. Peter Sagan jazdí v prednej časti pelotónu, ktorý v týchto chvíľach zrýchlil a náskok úniku zredukoval na 4:30 min.

Peter Sagan už má za sebou polovicu jarnej klasiky Amstel Gold Race. Zatiaľ jazdí bezpečne v pelotóne, ktorý stráca na osemčlenný únik približne 12 minút. Sagan patrí k favoritom, dojazd je plánovaný na 17:10 hod.

Profil pretekov.

Peter Sagan je na čele Paríž – Roubaix aj 5 km pred cieľom spolu so Silvanom Dillierom. Skupina favoritov má na nich manko 54 sekúnd.

Peter Sagan je 10 km pred cieľom Paríž – Roubaix na čele pretekov spolu so Silvanom Dillierom. Štvorčlenná skupina favoritov má manko 47 sekúnd.

Peter Sagan je na čele Paríž – Roubaix aj 20 km pred cieľom. Ide s ním už len Dillier. Sagan má na skupinu favoritov náskok už takmer minúty a pol.