Peter Sagan

Minúta po minúte

"Tím pracoval dobre. Žiaľ, v najnevhodnejšom čase som dostal defekt, tímové auto bolo až vzadu a naokolo nebolo ani asistenčné vozidlo. Je to škoda, mal som dobrú formu a náš plán vychádzal perfektne," povedal Peter Sagan po 6. etape BinckBank Tour, v ktorej stratil šancu na celkové prvenstvo.

Petra Sagana dnes čaká boj o etapové víťazstvo v tretej etape BinckBank Tour. Odohrá sa v Belgicku medzi mestami Blankenberge a Ardooie. Sagan patrí medzi najväčších favoritov rovinatého dojazdu, obhajuje minuloročný triumf.

Peter Sagan sa ako priebežný líder BinckBank Tour dostane na trať individuálnej časovky ako posledný o 16:33. V holandskom Voorburgu ho čaká 9-kilometrová rovinatá časovka s množstvom zákrut. Na takejto trati zvykol v minulosti prekvapiť.

"Bola to ťažká etapa. Taká, ktorá nesedí jazdcom ako som ja. Rafal (Majka) sa snažil a vydal zo seba všetko. V piatok musíme zajazdiť tak, aby sme mu pomohli zvíťaziť na pretekoch Okolo Poľska," povedal Peter Sagan po 6. etape, v ktorej prišiel o žltý dres.

Už viac ako 101963 z vás dostáva správy e-mailom