Peter Sagan

Minúta po minúte

Marcel Kittel sa stal víťazom jarnej klasiky Scheldeprijs. Peter Sagan doviedol svoj tím Bora na čelo pelotónu a dva kilometre pred cieľom zvoľnil tempo. Sagan sa najbližšie predstaví v nedeľu na Paríž - Roubaix.

Foto – Dario Belingheri/ANSA via AP

Peter Sagan dnes bojuje o víťazstvo na belgickej jarnej klasike Scheldeprijs. Na rovinatej 200-kilometrovej trati ho budú sprevádzať aj Michael Kolář a Erik Baška. Očakáva sa šprintérsky dojazd.

Peter Sagan napísal, že aj pády podobné tomu, aký sa mu dnes stal na Okolo Flámska, patria k cyklistike. „Cítil som sa dobre a bol som v pozícii, z ktorej som mohol Gilberta dostihnúť. Bohužiaľ, môj pád na Oude Kwatemonte zmaril všetky šance.“

Začala sa jarná klasika Okolo Flámska. Minuloročný víťaz Peter Sagan na pódiu povedal: "Je ťažké predpovedať budúcnosť. Je veľa ľudí, ktorí chcú, aby som skončil v prvej trojke, tak sa pokúsim." Cyklistov čaká 260 kilometrov, do cieľa by mali prísť okolo 17:00. Preteky od 13:00 online vysiela RTVS, od 14:00 Eurosport.

Peter Sagan dnes preteká na prestížnej belgickej klasike E3 Harelbeke. Slovák patrí k favoritom, v roku 2014 tu zvíťazil, vlani bol druhý. Preteky s mačacími hlavami a krátkymi strmými stúpaniami vrcholia tesne po 17. hodine.

Peter Sagan šesť kilometrov pred koncom Miláno - San Remo zaútočil. Spolu s ním idú Michal Kwiatkowski a Julian Alaphilippe. Do konca pretekov zostáva päť kilometrov.

Peter Sagan sa 20 km pred cieľom Miláno - San Remo drží na čele pelotónu. Očakáva sa hromadný dojazd a špurt. Šprintéri to však budú mať sťažené, keďže v nohách budú mať takmer 300 kilometrov.

Do cieľa Miláno - San Remo zostáva 30 km, Peter Sagan je stále súčasťou pelotónu. Ten má 28-sekundové manko na únik, ktorý už nemá šancu na úspech a bude pohltený. V týchto momentoch sa začína pretekať.

Do cieľa monumentu Miláno – San Remo zostáva sto kilometrov. Peter Sagan je súčasťou pelotónu. Súčasťou pretekov je aj únik, ktorý má momentálne náskok 2:25 min na hlavnú skupinu.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 88735 z vás dostáva správy e-mailom