Peter Sagan

Peter Sagan je slovenský cyklista, trojnásobný majster sveta. Narodil sa v Žiline.

Minúta po minúte

Peter Sagan zvládol útoky favoritov, udržal sa na čele v náročnom stúpaní a aktuálne je vo vedúcej 12-člennej skupine, ktorá zväčšuje svoj náskok pred pelotónom. Do cieľa jarnej klasiky Amstel Gold Race zostáva 9 km.

Peter Sagan má na klasike Amstel Gold Race šancu na dobrý výsledok. Dvadsať kilometrov pred cieľom je v pelotóne, ktorý tvorí už len približne 50 cyklistov. Tí strácajú na únik 45 sekúnd.

Do cieľa Amstel Gold Race zostáva 60 kilometrov. Peter Sagan jazdí v prednej časti pelotónu, ktorý v týchto chvíľach zrýchlil a náskok úniku zredukoval na 4:30 min.

Peter Sagan už má za sebou polovicu jarnej klasiky Amstel Gold Race. Zatiaľ jazdí bezpečne v pelotóne, ktorý stráca na osemčlenný únik približne 12 minút. Sagan patrí k favoritom, dojazd je plánovaný na 17:10 hod.

Profil pretekov.

Peter Sagan je na čele Paríž – Roubaix aj 5 km pred cieľom spolu so Silvanom Dillierom. Skupina favoritov má na nich manko 54 sekúnd.

Peter Sagan je 10 km pred cieľom Paríž – Roubaix na čele pretekov spolu so Silvanom Dillierom. Štvorčlenná skupina favoritov má manko 47 sekúnd.

Peter Sagan je na čele Paríž – Roubaix aj 20 km pred cieľom. Ide s ním už len Dillier. Sagan má na skupinu favoritov náskok už takmer minúty a pol.

Peter Sagan je na čele pretekov Paríž – Roubaix s dvojicou Dillier, Wallays aj 32 km pred cieľom. Skupina najväčších favoritov stráca takmer minútu.

Peter Sagan sa 54 km pred cieľom Paríž – Roubaix odpútal od skupiny favoritov a 51 km pred cieľom dobehol trojčlenný únik.

Peter Sagan je v skupine favoritov, ktorá 13 km pred cieľom Okolo Flámska stráca na vedúceho Nikiho Terpstru, ktorý je v samostatnom úniku, viac ako tridsať sekúnd.

Peter Sagan je 40 km pred cieľom Okolo Flámska v približne 30-člennej skupine favoritov, v ktorej mu robí spoločnosť tímový kolega Daniel Oss.

Peter Sagan obsadil v poslednej etape (individuálnej časovke) Tirreno-Adriatico 69. miesto. V celkovom poradí skončil na 43. mieste, preteky vyhral Michal Kwiatkowski.