Peter Sagan

Minúta po minúte

Pelotón sa na ME v Glasgowe 94 km pred cieľom rozdelil a Peter Sagan nie je v jeho prvej časti. Sagan je nachladnutý a stále nemá doliečené zranenia z Tour de France.

Peter Sagan dostal defekt a 130 km pred cieľom ME v Glasgowe mu museli meniť zadné koleso. Nemal by však mať problémy vrátiť sa naspäť do pelotónu.

Peter Sagan je približne 140 km pred cieľom ME v Glasgowe súčasťou pelotónu, ktorý za únikom zaostáva o bezpečných päť minút. Saganovi pomáhajú Čanecký, Mahďar, Tybor, Malovec a Malík.

Do cieľa poslednej etapy Tour zostáva 15 kilometrov, Peter Sagan jazdí v prednej časti pelotónu a napriek zraneniam dnes zabojuje o víťazstvo. Náskok šesťčlenného úniku medzitým klesol na 20 sekúnd.

Na Tour de France odštartovala posledná, 21. etapa. Peter Sagan má bicykel zafarbený nazeleno, obviazané má už len pravé koleno. Úvodné kilometre sú poctou pre víťaza Gerainta Thomasa. Záverečný šprint v Paríži je naplánovaný na 19:10.

Zdroj: Twitter/BORAhansgrohe

Individuálnu časovku na Tour de France vedie Michal Kwiatkowski (Sky). Peter Sagan časovku zvládol s prehľadom a je na priebežnom 100. mieste. Postupne odštartujú aj najlepší jazdci v celkovom poradí.

Peter Sagan prešiel prvým medzičasom individuálnej časovky na 71. mieste zo 77 jazdcov. Nevyzerá to tak, že by mal mať problémy s časovým limitom.