Peter Sagan

Minúta po minúte

Peter Sagan v kľúčovom stúpaní 15. etapy nestačí na najlepších a už nebude bojovať o výhru. Na čele pretekov sa pokúsil o samostatný únik Poliak Rafal Majka – Saganov kolega z tímu Bora. Do cieľa zostáva 43 km.

Peter Sagan získal na šprintérskej prémii 15 bodov a celkovo na Tour nazbieral už 452 bodov. Prvé dve miesta na prémii získali Francúzi Bernard a Grellier, ktorí sa pohybujú minútu pred únikom. Cyklistov teraz čaká náročné 12-kilometrové stúpanie.

Peter Sagan potvrdil svoj štart na majstrovstvách Európy, ktoré sú na programe 12. augusta v Glasgowe. Sagan v roku 2016 vyhral premiérový kontinentálny šampionát vo francúzskom meste Plumelec, vlani na ME neštartoval. (UEC_cycling)

Peter Sagan je opäť v úniku, o ktorý sa v 15. etape bojovalo takmer 50 kilometrov. Vo vedúcej skupine je 29 cyklistov. Od úvodu sa jazdí mimoriadne rýchlo, na čo doplatil Francúz Démare, ktorý mal technické problémy a na lídrov stráca už sedem minút.

Dnešná 15. etapa Tour de France má kopcovitý profil, Peter Sagan však môže prekvapiť rovnako, ako sa mu to podarilo včera. Šprintérska prémia sa nachádza na 121. kilometri za kopcami tretej a druhej kategórie. Cieľ je plánovaný na 17:55.

10 kilometrov pred cieľom štrnástej etapy Tour de France jazdí na čele osamotený Jasper Stuyven. Peter Sagan je stále v skupine, ktorá ho nasleduje. Stuyven má náskok minútu a 49 sekúnd.

Úvod štrnástej etapy Tour de France priniesol rozdelenie pelotónu na štyri väčšie skupiny. Zapríčinil to prudký bočný vietor. Peter Sagan je vo vedúcej skupine.

Peter Sagan sa stal iba 25. cyklistom, ktorý vyhral na Tour de France aspoň 11 etáp. V tomto storočí sa to podarilo iba trom ďalším jazdcom a všetci už na tohtoročnej Tour skončili: Cavendish, Kittel, Greipel. (le tour)

10 kilometrov pred cieľom 13. etapy Tour de France jazdí na čele osamotený Michael Schär. Sagan sa posúva dopredu, vyzerá to na hromadný šprint.

Do cieľa trinástej etapy Tour de France zostáva 40 kilometrov. Štvorčlenný únik má na čele minútový náskok, zatiaľ všetko nasvedčuje šprintérskemu záveru.