Peter Sagan

Minúta po minúte

Peter Sagan má na Vuelte a España poslednú šancu na etapové víťazstvo. Záverečná 21. etapa je rovinatá a v Madride sa očakáva hromadný šprint. Štart je naplánovaný na 17:15, finišovať sa bude po 19:00.

Peter Sagan dnes pravdepodobne nebude bojovať o etapovú výhru na Vuelte. Tridsať kilometrov pred cieľom 12. etapy sa Sagan nachádza v pelotóne, ktorý stráca na 18-členný únik viac ako 11 minút.

Peter Sagan má dnes jednu z posledných šancí na etapový triumf na Vuelte. Dvanásta etapa má rovinatý profil, Sagan patrí k favoritom, finišovať by mal o 17.10. V programe španielskych pretekov sú už len dve rovinaté etapy.

Profil 12. etapy Vuelty. Zdroj: lavuelta

Peter Sagan bude mať v dnešnej rovinatej 6. etape Vuelty šancu na etapové víťazstvo, pretože sa očakáva hromadný špurt. Záver 156 km dlhej etapy v San Javieri organizátori očakávajú okolo 17:30.

Peter Sagan má za sebou už takmer polovicu 4. etapy Vuelty, v ktorej nepatrí k favoritom. Úvodná horská etapa vyvrcholí 12-kilometrovým stúpaním prvej kategórie, ktoré vyhovuje vrchárom. Cieľ je plánovaný na 17:40.

Profil 4. etapy Vuelty. Zdroj: lavuelta.es

Sagan nebude bojovať o víťazstvo v 2. etape Vuelty, už stratil kontakt s pelotónom. V jeho skupine jazdí aj Rohan Dennis, ktorý tak príde o červený dres lídra.

Do cieľa druhej etapy Vuelty a España zostáva 28 kilometrov. Na čele jazdí už len dvojica cyklistov s malým náskokom pred pelotónom. Súčasťou pelotónu je aj Peter Sagan, pohybuje sa však prevažne v jeho zadných častiach.

Cyklistická Vuelta sa dnes začína o 17:26 8-kilometrovým prológom v uliciach Malagy. Peter Sagan sa na trať vydá o 20:12. Víťaza a prvého držiteľa červeného dresu spoznáme približne o 20 minút neskôr.