Denník N

Peter Tóth

Články

Minúta po Minúte

Peter Tóth po odchode zo súdnej miestnosti neodpovedal na otázky novinárov a odišiel cez parkovisko špecializovaného súdu.

Súd rozhodol, že Petra Tótha nebude vypočúvať, lebo by si svojou výpoveďou mohol spôsobiť trestné stíhanie. Odmietnutie výpovede z tohto dôvodu umožňuje zákon. Tóth tak nedostal ani pokutu, jeho výpovede budú prečítané.

Ak sa niekto rozhodne nevypovedať, tak ho neprinútite, hovorí o Tóthovi Roman Kvasnica, ktorý je právnym zástupcom Kuciakovcov. Kočnerov niekdajší kamarát dnes na súde vyhlásil, že vypovedať nebude.

Súd prerušil hlavné pojednávanie na 10 minút kvôli porade senátu. Sudkyňa Sabová sa Tótha spýtala, či niečo prehodnotil. „Nemám absolútne dôvod nič prehodnocovať,“ odpovedal Tóth.

Špecializovaný súd nariadil polícii predviesť v kauze Kuciak svedka Petra Tótha na pojednávanie o 11.30. Oznámila to predsedníčka senátu Ružena Sabová. Tóth napriek predvolaniu dnes neprišiel svedčiť.

Ministerka kultúry Natália Milanová ku komunikácii s Petrom Tóthom hovorí, že vtedy netušila, že Tóth je prepojený na Mariana Kočnera. „Ide o ukradnutú konverzáciu z roku 2012, keď som Petra Tótha poznala ako kolegu.“ Ministerka sa k tejto téme viac nevyjadrila.