Petra Vlhová

Minúta po minúte

Petra Vlhová obsadila vo finálovom zjazde Svetového pohára 17. miesto. Talianke Sofii Goggiovej stačilo druhé miesto, aby získala malý glóbus, preteky vyhrala Lindsey Vonnová, tretia skončila Alice McKennisová. (tasr)

Petra Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu. Zajtra sa Vlhová predstaví v slalome, na ktorom sa symbolickou jazdou rozlúči s kariérou Veronika Velez-Zuzulová.

Petre Vlhovej ani Veronike Velez-Zuzulovej nevyšlo prvé kolo slalomu. Preteky v Pjongčangu absolvovalo zatiaľ desať lyžiarok a Slovenky sú priebežne na 8. a 9. priečke. Vedie Švajčiarka Wendy Holdenerová, Shiffrinová je štvrtá. Vlhová stráca 2,23 sek., Zuzulová 2,57.

Zdroj: pyeongchang2018.com

Petra Vlhová prišla do cieľa obrovského slalomu na 4. priečke a pravdepodobne skončí mimo najlepšej desiatky. Na štarte je ešte jedenásť lyžiarok, ktoré boli po prvom kole najrýchlejšie.

Štart 1. kola slalomu žien opäť presunuli, preteky by sa mali začať o 3:45 SEČ. Druhé kolo sa začne o 6:45. Petra Vlhová bude štartovať ako prvá, Veronika Velez-Zuzulová pôjde na trať deviata. Zo Sloveniek štartujú aj Barbara Kantorová (54) a Soňa Moravčíková (55).

Prvá desiatka na štartovej listine 1. kola.

Petra Vlhová postúpila už do semifinále paralelneho slalomu Svetového pohára v Štokholme, keď v druhej štvrťfinálovej jazde nezvládla štart, no predviedla výborný záver. V boji o finále ju čaká Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Petra Vlhová je pri neúčasti Mikaely Shiffrinovej jednou z hlavných favoritiek paralelného slalomu Svetového pohára v Štokholme, ktorý sa začína o 17.45. Priamy prenos vysiela Dvojka.

Mikaela Shiffrinová sa vzdala účasti na zajtrajšom paralelnom slalome Svetového pohára v Štokholme. Vynechá aj oba zjazdy v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, ktoré sú na pláne cez víkend. V Štokholme bude štartovať Petra Vlhová.