Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh

Komentátorka Denníka N Jana Shemesh píše každý týždeň o tom, čo ju zaujalo mimo veľkej politiky.

Články

Minúta po Minúte

Pod slnkom Jany Shemesh: Madonna na Grammy nám pripomenula, že všetci máme názor na ideálne starnutie

  • Prípad riaditeľky židovskej ultraortodoxnej dievčenskej školy potvrdzuje prax, keď sa z obetí stávajú vinníci len preto, lebo nemlčali
  • Mikaela Shiffrin prehovorila o menštruácii v športe. Konečne

Jana Shemesh v tom, ako Lucia Ďuriš Nicholsonová komunikovala výraz „veľkí a silní muži“ a to, že nemajú odvahu, vidí kúsok irónie, uštipačnosti a aj predsudkov. „Kritériom na posudzovanie politika by azda nemalo byť to, či je veľký alebo silný, tak ako kritériom hodnotenia političky by nemalo byť to, či je pekná a usmiata. S veľkými a so silnými mužmi v politike (nielen) na Slovensku nemáme dobré skúsenosti,“ píše vo svojom newsfiltri Pod slnkom.

Jana Shemesh píše o rodičoch, ktorých deti sú LGBTI+ a po vražde na Zámockej si naplno uvedomili, že ich pred zlom nebudú vedieť ochrániť. „Na to, aby sa LGBTI+ deti cítili bezpečne, bude treba viac ako len odhodlanie ich rodičov. Napríklad nepredpojatých učiteľov, príčetných politikov, ale aj ostatných rodičov, ktorí svojim deťom nebudú rozprávať o nenávisti, ale budú ich len úplne a bezpodmienečne ľúbiť,“ píše v newsfiltri Pod slnkom.