
Iné podcasty Denníka N
Minúta po Minúte
Vypočujte si prvú časť sedemdielneho audioseriálu Petra Koubského o Izraeli a Palestíne. Dozviete sa, ako vznikol sionizmus, čím vynálezca umelého acetónu ovplyvnil dejiny Izraela, a čo spôsobil jeden paraván pri Múre nárekov.
Podcast Krajina mladých: Mladí o korupcii s nikým nehovoria – ani s rodičmi, ani v škole. No sami ju často zažívajú. O tom, ako rozmýšľať a rozprávať o korupcii, hovoria mladí ľudia z Bardejova a odborníčky na problém.
Podcast Noví susedia, ktorý priniesol Denník N, je v užšom výbere nominovaných na prestížnu európsku cenu Lovie Awards v kategórii Podcast: News and Politics.
Satirický podcast Toto vystrihneme: Vedci zistili, že priemerná veľkosť mozgu človeka sa od poslednej doby ľadovej zmenšila. Autori podcastu debatujú o možných dôvodoch tohto scvrkávania.

Kóšer podcast vo vile Dominika Skuteckého. Kurátorka Katarína Barániková nás sprevádzala životom slávneho maliara, ktorý žil v Banskej Bystrici.
Kóšer podcast: Pražský liberálny rabín David Maxa vysvetľuje význam slávnej pesničky You Want it Darker od Leonarda Cohena a zároveň rozoberá jeden z najkrutejších príbehov hebrejskej Biblie. Ako v pesničke, tak aj v príbehu o obetovaní Izáka znejú rovnaké slová: hineni, hineni.
Výtvarníčku Ľubu Sajkalovú zaujímal každodenný textil – obliečka, vankúš, tričká. V novom vydaní podcastu Oči dokorán kurátorky Petra Hanáková a Daniela Čarná rozprávajú o jej diele Špina/čistota bielenie/deštrukcia.
Kóšer podcast: Niet väčšej pocty medzi židmi, ako keď sa o niekom povie, že je mensch. Rabín Miša Kapustin vysvetľuje desať základných pravidiel, ktorých by sa čestní ľudia s integritou mali držať.
Kóšer podcast o politickom chaose v Izraeli: Prečo došlo k nepokojom na Chrámovej hore? Je izraelská demokracia v ohrození? O najpravicovejšej vláde v histórii krajiny sa Mirek Tóda rozpráva s komentátorom Janom Fingerlandom.

Fotograf Filip Vančo urobil v 90. rokoch fotosériu o Petržalke, dnes je časť z nej v zbierke Galérie mesta Bratislavy. „Zaujímalo ma, akí ľudia tam žijú a ako to tam funguje,“ vysvetľuje v rozhovore. „Petržalka mala v tých rokoch nie úplne najlepšiu povesť, čo u mnohých ľudí pretrváva dodnes.“
Kóšer podcast o hraniciach humoru a holokauste: Môžeme sa smiať úplne zo všetkého? Reportéri Denníka N Mirek Tóda a Andrej Bán sa o téme rozprávali so stand-up komikom a židom Michaelom Szatmarym.
V poslednej epizóde podcastu Noví Susedia pokračujeme v príbehoch ukrajinských celebrít. Svet inovácií na Ukrajine nespí a mnohé ich moderné aplikácie a vynálezy používame bez toho, aby sme o tom vedeli.
V šiestej epizóde podcastu Noví Susedia skúsime spoznať Ukrajinu cez stránky jej bulváru. O kom sa píše a ako mení vojna titulky? Preberieme aj celebrity, nielen také tie „nablýskané“, ale aj veľké ukrajinské osobnosti a ich príbehy.
Podcast Noví susedia: Katarína Urban Richterová a Oxana Ferancová vysvetľujú, ako sa Ukrajina dostala do svojej zvláštnej dvojjazyčnosti a ako vyzerá v každodennom živote.
Kóšer podcast o fenoméne Fauda: o obľúbenom izraelskom seriáli, tajných službách a najväčších nepriateľoch Izraela sa rozprávame so šéfkou Herzlovho centra izraelských štúdií na Karlovej univerzite v Prahe Irenou Kalhousovou.
Šéfredaktor Matúš Kostolný hovorí v podcaste českého Deníka N o predčasných voľbách, o tom, či prevezme vládu opäť Robert Fico aj prečo sa mu darí mobilizovať nespokojných voličov. „Slovensko má krehkú demokraciu. Hráme o to, či zvíťazí prúd, ktorý krajinu ťahá k Orbánovi a Putinovi,“ vraví.
V 3. pokračovaní podcastu Noví susedia sa dozviete, ako dlho trvá zložiť Kalašnikov, takisto ako hovoriť s deťmi o vojne. Táto epizóda bude živá, miestami vtipná, ale aj mrazivá. Lebo taká je história, ale aj súčasnosť Ukrajiny.
Kóšer podcast: Rabín Miša Kapustin vysvetľuje význam židovských požehnaní vrátane toho, kde sa spomína čistá duša. Ide o jednu z vecí, v čom sa judaizmus odlišuje od kresťanstva.
V druhej časti podcastu Noví susedia rozoberáme ukrajinské tradície, sviatky, jedlo aj rozprávky. Zisťovali sme, prečo boli veľkonočné vajíčka na Ukrajine zakázané, prečo nosia dnes mladí hipsteri výšivku, prečo si deti nevedia spomenúť na ukrajinské rozprávky a ako správne spievať ukrajinskú „pisňu“.

Kóšer podcast pripravil „sprievodcu Izraelom aj pre tých najväčších neznabohov“. Autorská dvojica Pavlína Šulcová a Kakalík rozprávajú o svojich potulkách po krajine a o fotoknihe Tak jsme tady, Mojžíši.