Festival Pohoda

Minúta po minúte

Pohodu zasiahla krátka búrka so silnými bleskami. Program sa zatiaľ neprerušil, headlinerka Solange skončila svoje vystúpenie o niečo skôr.

Nemajú domov, na Pohode nosia batožinu. Predajcovia NotaBene najazdia na Pohode aj 60 kilometrov denne.

20. ročník Pohody sa skončil. „Sme šťastní a spokojní. Podarilo sa nám vypredať festival ešte pred začiatkom, čo je sen každého promotéra a nie je to bežný pocit. Doteraz sa nám to v minulosti podarilo len trikrát,“ povedal šéf Michal Kaščák. Festivalu sa vyhli všetky problémy s počasím, ktoré sa už tento rok prihodili iným akciám a podľa organizátorov si ľudia zakúpili už 3500 lístkov na ďalší ročník.

Foto N - Tomáš Benedikovič

„Ideme ďalej, kráčame svojou cestou, to boli aj Ďurove slová,“ ukončil Michal Kaščák krátky emociálny koncert pre Juraja Kušnierika, ktoré na Pohode odohrali s jeho ďalšími blízkymi kamarátmi Braňom Jobusom a Jozefom Luptákom.

„Bohužiaľ, myslíme si, že keď sa hlboko pokloníme mocnostiam Ruskej federácii, Číne, ale tiež Amerike, tak nám to prospeje hospodársky. Politika k tomu ´zatracene´ málo prospieva,“ povedal bývalý šéf českej diplomacie Karel Schwarzenberg v debate na festivale Pohoda v Trenčíne, ktorú v sobotu videli desiatky ľudí.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Keby ste si mali vybrať, s kým by ste najviac chceli spolupracovať? S Európou, odpovedal po dlhom premýšľaní James Blake. Britskému muzikantovi je ľúto, ako dopadlo referendum a takmer každý deň premýšľa o brexite. Ten skomplikuje život jemu, aj mladej britskej generácii. „Ešte nikdy som neurobil politický album, ale asi by som mal, už mám 27,“ dodal vtipne.

Plný literárny stan Martinusu na Pohode. Kvíz o deviatej ráno pre fanúšikov Hry o tróny. Zjavne ich je na festivale veľa.