Predražené predsedníctvo

Minúta po minúte

Peter Nuňéz nakrútil pre Lajčákovo ministerstvo 14 spotov. Podľa Zuzany Hlávkovej sa pritom počas jej pôsobenia rátalo len s dvomi, odborným a imidžovým. „Na tom druhom mali pracovať študenti VŠMU, a to v duchu ministrovho opakovaného tvrdenia o spoločnom vlastníctve predsedníctva. Je smutné, ako toto spoločné vlastníctvo v praxi vyzerá. Zo študentského projektu sa stalo 160-tisíc pre súkromnú firmu.“

Bývalý zamestnanec ministerstva zahraničných vecí Juraj Zelinka neprišiel na tlačovku Transparency International k svojmu blogu o zákazke na videá k slovenskému predsedníctvu. „Určite si neželá takú veľkú medializáciu, no už teraz prejavil takú mieru odvahy ako máloktorý úradník,“ vysvetlil jeho neúčasť Gabriel Šípoš z mimovládky.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák vníma pozitívne to, že polícia prešetrí financovanie slovenského predsedníctva v Rade EÚ. „Nikomu nezáleží viac ako mne na tom, aby sa tie záležitosti prešetrili, takže to vnímam v tomto kontexte pozitívne,“ uviedol po rokovaní vlády. (tasr)