Prezidentské voľby 2019

Mistríka podporila SaS, okrem neho kandidujú aj Čaputová, Chmelár, Krajniak, Harabin, Bugár, Mikloško či Kotleba. Smer a SNS zatiaľ kandidáta nepredstavili.
Marek Bažík

Oskar Fegyveres chce kandidovať na prezidenta. „Ak zozbieram 15-tisíc podpisov, tak idem kandidovať. Chcem pomáhať…

Minúta po minúte

KDH stále nevie, koho podporí v prezidentských voľbách. Nateraz stále počíta s Mariánom Čaučíkom, ale rovnako zvažuje podporu pre Františka Mikloška. Potvrdil to hovorca KDH s tým, že o podpore rozhodne na jeseň Rada KDH. (tasr)

Mimoparlamentná OKS bez podmienok podporuje v prezidentskej kandidatúre Františka Mikloška, ten podporu prijal.

Richard Raši stále verí, že by Smer mohol presvedčiť Miroslava Lajčáka na prezidentskú kandidatúru. Lajčák však zopakoval, že je spokojný tam, kde je, a vidí sa aj naďalej v zahraničnej politike. (tasr)

Kiska detaily o politickej budúcnosti neprezradil. „Spektrum politických strán, ktoré je, dáva priestor, aby ľudia, ktorí majú chuť voliť, si našli svoj segment. Dôležité je, aby na záver neprepadli hlasy,“ povedal. Keď Štefan Hríb povedal, že tipuje, že Kiska pod nejakou formáciou zjednotí niektoré tieto strany a iné osobnosti, prezident to nechal bez komentára.

Ministerka školstva Martina Lubyová neodpovedala priamo, či bude kandidátkou SNS na prezidentku. „Ja neviem o tom, že by som bola kandidátka,“ povedala po rokovaní vlády.

Pellegrini opäť naznačil, že nemá záujem o post prezidenta. „Nie som si istý, že všetko potrebné sa dá robiť z pozície prezidenta, vzhľadom na jeho kompetencie,“ povedal v RTVS.

Danko zopakoval, že nemá záujem kandidovať za prezidenta. „Dúfam, že sa neurazí môj priateľ Štefan Kvietik, ale keby mal o pár rokov menej, tak by som si pred neho kľakol, aby bol prezidentom,“ povedal TA3.

SMK bude o kandidátovi na prezidenta rozhodovať až 29. septembra na republikovom kongrese. Uvádza sa to vo vyhlásení republikovej rady strany. Prezidentské voľby sú v marci 2019. (tasr)

Prezidentský kandidát Robert Mistrík privítal podporu strany Spolu. „Je pre mňa potešujúcou správou, že sa strany demokratickej opozície začínajú spájať v úsilí a podpore demokratického a slušného kandidáta. Je to pre mňa veľkou vzpruhou a som im vďačný za podporu. Verím, že spolu sa nám podarí.“