Prezidentské voľby 2019

Minúta po minúte

Eduard Chmelár sa chce stať kandidátom na prezidenta a začína zber podpisov. Potrebuje ich 15-tisíc. „Možno sa vám bude zdať moje rozhodnutie odvážne, snáď až trúfalé – rovnako ako sa zdalo aj mne – ale ubezpečujem vás, že nie je výsledkom príliš vysokej mienky o mne samom, ale znepokojenia nad doterajším stavom a výkonom tohto úradu.“

Imrich Béreš neodpovedal, či by mal policajný prezident Gašpar odstúpiť. „Ja mám veľmi málo informácií, iba z médií. Je to čisto politické rozhodnutie, za ktoré si nesie zodpovednosť minister vnútra. Nevidím dôvod, aby som sa k tomu vyjadroval. Ja keby som bol na jeho mieste (Gašpara), tak odstúpim sám.“

Martin Daňo, ktorý spolupracuje s Harabinom aj kotlebovcami, chce kandidovať za prezidenta. Aktivista oznámil, že sa chce najprv pokúsiť získať 15 poslaneckých podpisov. Nemusel by tak nazbierať 15-tisíc podpisov od občanov.

Premiér sa na otázku o Kiskovej kandidatúre rozhovoril o jadre EÚ. Ústavní činitelia sa podľa neho stretávajú a debatujú. „Akosi sme zabudli na to jadro. Som za to, aby Slovensko bolo súčasťou jadra. A to nejde bez spolupráce najvyšších ústavných činiteľov,“ povedal.