Prezidentské voľby 2019

  • prezidentské voľby budú na jar 2019
  • Kiska zrejme kandidovať nebude, rozhodnutie oznámi v marci
  • Fico a Lajčák kandidatúru vylúčili, Smer by ešte mohol nominovať Šefčoviča
  • kandidátom SaS môže byť vedec Mistrík
  • SNS bude mať vlastného kandiáta

Minúta po minúte

Martin Daňo, ktorý spolupracuje s Harabinom aj kotlebovcami, chce kandidovať za prezidenta. Aktivista oznámil, že sa chce najprv pokúsiť získať 15 poslaneckých podpisov. Nemusel by tak nazbierať 15-tisíc podpisov od občanov.

Premiér sa na otázku o Kiskovej kandidatúre rozhovoril o jadre EÚ. Ústavní činitelia sa podľa neho stretávajú a debatujú. „Akosi sme zabudli na to jadro. Som za to, aby Slovensko bolo súčasťou jadra. A to nejde bez spolupráce najvyšších ústavných činiteľov,“ povedal.

Andrej Danko povedal, že by bol rád, keby mohla za SNS do prezidentského úradu kandidovať žena. Odpovedal tak na otázku, či zvažuje kandidatúru na hlavu štátu.

Za bilbordmi s odkazom na web zazdravyrozum.sk sa skrýva jedna z prvých prezidentských kandidátok. Málo známa Bohumila Tauchmannová sa označuje za autorku kampaní Pýtajme si slovenské a Kvalita z našich regiónov a chce kandidovať ako nezávislá.

Foto - fb

KDH hľadá vlastného prezidentského kandidáta, spomínajú sa mená riaditeľa Dobrej noviny Mariána Čaučíka a europoslanca Miroslava Mikolášika. Potvrdil to hovorca hnutia Stano Župa. (tasr)