Progresívne Slovensko

Minúta po minúte

Na snem Progresívneho Slovenska prišlo aj viacero hostí. Na sneme rečnil banskobystrický župan Ján Lunter, je tu starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký či najmladší český poslanec Dominik Feri (TOP 09).

Neformálny líder hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko plánuje v januári na zakladajúcom sneme kandidovať na post jeho predsedu. „Nemáme žiadny vodcovský princíp, ale je pravda, že asi najviac som sa zatiaľ angažoval ja. Ak nepríde niekto lepší, budem kandidovať na predsedu strany.“ (tasr)

Progresívne Slovensko si urobilo prieskum vo Focuse, podľa ktorého je voľbu nového hnutia ochotných zvažovať 9,6 % voličov. Nejde však o klasické preferencie, len o takzvaný volebný potenciál. Svoje preferencie hnutie nezverejnilo.

Tlačovej besedy Progresívneho Slovenska k školstvu sa zúčastní aj Martin Poliačik, ktorý odišiel z SaS. Vo štvrtok na nej chcú ukázať návrhy na zlepšenie podmienok študentov.

Progresívne Slovensko odovzdalo na ministerstve vnútra 13-tisíc podpisov so žiadosťou o registráciu politickej strany. Strana chce mať v januári svoj prvý snem a na jeseň 2018 chce kandidovať v komunálnych voľbách.

V Bratislave sa začala ideová konferencia Progresívneho Slovenska, ktoré už nazbieralo dostatok podpisov na registráciu politického hnutia. „Krajina nie je zdravá. Štát funguje, ale len pre tých, ktorí majú známosti, trpezlivosť a šťastie,“ povedal v úvodnom príhovore líder hnutia Ivan Štefunko.

Progresívne Slovensko vyzbieralo dostatok podpisov na založenie politického hnutia. Informoval o tom člen správnej rady Ivan Štefunko a na štvrtkové popoludnie ohlásil tlačovku.