Progresívne Slovensko

Minúta po minúte

Miroslav Beblavý odkazuje Progresívnemu Slovensku, že predvolebná spolupráca sa má riešiť pred voľbami. Reaguje tak na ponuku spolupráce pre jeho stranu Spolu. „Neboli sme informovaní, že toto chystajú, prekvapilo ma to,“ hovorí. (tasr)

Progresívne Slovensko osloví Miroslava Beblavého a jeho kolegov s ponukou na predvolebnú spoluprácu. „Ak pred voľbami nebudú mať oba naše subjekty jasnú šancu dostať sa do parlamentu samostatne, zvolíme spoločný postup,“ povedal predseda PS Ivan Štefunko.

Progresívne Slovensko po protestoch uviedlo, že Pellegrini by mal vrátiť poverenie na zostavenie vlády a parlamentné strany by mali začať rokovať o vláde, ktorá prevedie Slovensko k predčasným voľbám. „Po dnešných protestoch je jasné, že rekonštrukcia vlády žiadne upokojenie nepriniesla. Na protesty prišlo ešte viac ľudí ako naposledy.“

Na snem Progresívneho Slovenska prišlo aj viacero hostí. Na sneme rečnil banskobystrický župan Ján Lunter, je tu starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký či najmladší český poslanec Dominik Feri (TOP 09).

Neformálny líder hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko plánuje v januári na zakladajúcom sneme kandidovať na post jeho predsedu. „Nemáme žiadny vodcovský princíp, ale je pravda, že asi najviac som sa zatiaľ angažoval ja. Ak nepríde niekto lepší, budem kandidovať na predsedu strany.“ (tasr)

Progresívne Slovensko si urobilo prieskum vo Focuse, podľa ktorého je voľbu nového hnutia ochotných zvažovať 9,6 % voličov. Nejde však o klasické preferencie, len o takzvaný volebný potenciál. Svoje preferencie hnutie nezverejnilo.

Tlačovej besedy Progresívneho Slovenska k školstvu sa zúčastní aj Martin Poliačik, ktorý odišiel z SaS. Vo štvrtok na nej chcú ukázať návrhy na zlepšenie podmienok študentov.