Prokurátor Špirko

Minúta po minúte

Daniel Lipšic dnes na Exprese: „Áno, možno prokurátor Špirko nekonal úplne štandardne, na druhej strane rok a pol ho stíhali, bolo to na vode postavené a chápem, že k tomu potreboval niečo rázne povedať. To nie je jednoduché, keď sa vás snažia takto zničiť. Kľúčové je preveriť to, o čom hovoril, trestné oznámenie, kde sú konkrétne veci a konkrétna legalizačná schéma.“

Štefan Hríb ocenil prokurátora Vasiľa Špirka. „Je fantastické, že sa začínajú ozývať ľudia, ktorým nespravodlivosť prekáža. Chcem aj za nás novinárov veľmi oceniť včerajšie vystúpenie, odvahu a odhodlanie prokurátora Vasiľa Špirka.“

Robert Kaliňák odmietol obvinenia prokurátora Vasiľa Špirka. „Už som roky v politike a také absurdné obvinenia som už dávno nepočul,“ reagoval minister vnútra.

Hrnko z SNS tvrdí, že Špirko si vystúpenie pred médiami zámerne načasoval pred piatkovými pochodmi. Konkrétnejšie sa však k téme vyjadriť nechcel a nepovedal ani, či je za demisiu Kaliňáka, ktorého Špirko vo svojich obvineniach spomína. (tasr)

Vyjadrenie prokurátora Vasiľa Špirka považuje prezident Kiska za mimoriadne vážne a očakáva, že príslušné štátne orgány sa ním budú adekvátne zaoberať, informoval jeho úrad.