Protikorupčný pochod

Fedor Gál

November žije!

Dnes sa ocitá Slovensko a celý svet na prahu rovnako veľkých zmien ako v roku 1989. Sme...

Minúta po minúte

Minister vnútra Robert Kaliňák sa na piatkovej tlačovej konferencii dvakrát nečakane odvolal na bývalého politika Františka Mikloška. "Ak mi bude František Mikloško dohovárať, rád si od neho nechám poradiť, pretože ho ako autoritu uznávam," povedal minister. Mikloško sa k tomu, či má Kaliňák odstúpiť z funkcie, nechce vyjadrovať. "Necítim sa byť kompetentný, sledujem to len cez nadpisy," povedal Mikloško s tým, že je už na dôchodku.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Médiá budú ešte chvíľu jalovo riešiť, či tam bolo 4-, 5- alebo 10-tisíc ľudí, a hoci mne sa zdá, že skutočný počet väčšina z nich veľmi podlieza, dôležitejšie než presné číslo je, že to bol veľký a pritom rozumný protest. Nezazneli utopické ani antisystémové požiadavky ako pri Gorile, naopak, protest správne identifikoval problém a jeho mladučkí organizátori navrhli čisté riešenie – odstúpenie troch ľudí, ktorí by proti korupcii mali konať, no nekonajú, píše v komentári Štefan Hríb. (.týždeň)

„V európskych demokraciách je štandardné, že ľudia vyjadrujú svoje názory. Istým spôsobom sa dá povedať, že sa europeizujeme. Korupcia je vážny problém, ktorému sa treba venovať, ale nie kampanovite, ale systematicky,“ povedal o protikorupčnom pochode minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Na pochode vystúpila aj Zuzana Hlávková, ktorá pracovala na ministerstve zahraničia a upozornila na podozrivé prideľovanie zákaziek počas slovenského predsedníctva v EÚ.

Na protikorupčnom pochode boli aj transparenty proti predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi.

Foto - Facebook Juraja Bubáka

Všetky verejné zhromaždenia, ktoré dnes boli v Bratislave, prebehli bez mimoriadnych incidentov. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. V hlavnom meste bol veľký protikorupčný pochod či spomienka na Jozefa Tisa. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom