Denník N

Rastislav Trnka

Minúta po Minúte

Najvyšší súd začal rozhodovať o sťažnosti prokurátora o nevzatí do väzby košického župana Rastislava Trnku. Toho nechal na slobode ešte minulý týždeň Špecializovaný trestný súd. Sudca pre prípravné konanie v rozhodnutí zapochyboval, či existuje dostatok presvedčivých dôkazov o tom, že sa dopustil konania, z ktorého je obvinený. Trnka je obvinený z machinácie pri verejnom obstarávaní.

Súd by mal dnes po 20.30 oznámiť, či bude košický župan Rastislav Trnka stíhaný väzobne alebo na slobode. Jeho advokátka Iveta Rajtákova uviedla, že župan odmieta vinu a že otázka, či sa vzdá funkcie, nebola na stole, pretože sa cíti nevinný.

Obvineného košického župana Rastislava Trnku už predviedli policajti na Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Súd má dnes od 15.00 rozhodovať, či pôjde Trnka do vyšetrovacej väzby. Podozrivý je z machinácií pri župných zákazkách, vinu doposiaľ odmietal.

Prokurátor špeciálnej prokuratúry navrhuje väzbu pre košického župana Rastislava Trnku a podnikateľa Richarda Redaya. Špecializovaný súd začne o návrhu rozhodovať v nedeľu popoludní. Obvinenie sa týka kúpy predražených teplomerov.