Denník N

Reforma nemocníc

Články

Minúta po Minúte

Premiér Eduard Heger upokojuje verejnosť vo veci nemocníc. „Veľmi intenzívne na tom pracujeme,“ hovorí. Vyhlásil, že na základe dát rozhodnú, ktoré nemocnice budú postavené, a prevezmú za to politickú zodpovednosť.

Minister zdravotníctva povedal, že prebiehajú rokovania na ministerstve a úrade vlády o tom, ktoré nemocnice sa majú postaviť z plánu obnovy. „Materiál je v podstate pripravený,“ povedal. Minister do konca týždňa alebo začiatkom budúceho týždňa materiál zašle koaličným partnerom, a ak budú súhlasiť, môže ho predložiť budúci týždeň na zasadnutie vlády.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský chce podporiť stavbu nemocníc na Rázsochách, v Martine, v Humennom a Rimavskej Sobote, povedala šéfka výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS). Vo vláde je podľa nej ešte jeden názor, aby sa podporili nemocnice na Rázsochách, v Trnave a Prešove. Oba názory sú podľa nej legitímne, ale je podľa nej nevyhnutné, aby sa už rozhodlo. Martinská nemocnica je podľa nej pripravená, aby sa stihli vyčerpať peniaze z plánu obnovy.