Denník N

Robert Mistrík

Články

Minúta po Minúte

Zlé skúsenosti s pokusmi o nové stredopravé strany z minulosti neznamenajú, že by to teraz nemohlo fungovať, vraví Robert Mistrík. „Existuje koncept, ktorý sa nazýva gambler’s fallacy alebo omyl hazardného hráča. Keď niekto hádže kockou a po troch hodoch mu nepadne šestka, tak si povie, že teraz má väčšiu pravdepodobnosť, že šestka padne. No nie je to tak. To, že sa v minulosti nejaké veci diali, neznamená, že sa budú diať aj teraz.“

Vedec Robert Mistrík plánuje vstup do politiky, za akú stranu, nespresnil. „Pripravujeme konkrétne kroky na vytvorenie novej politickej nádeje pre Slovensko,“ povedal. Na otázku, či má bližšie k prípadnému projektu Eduarda Hegera alebo k Mikulášovi Dzurindovi a jeho Modrej koalícii, odpovedal, že spoluprácu by poňal širšie. (tasr)

Mistrík povedal, že je ochotný Čaputovej aj naďalej pomáhať v kampani. Povedal to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo s tým, že ho zatiaľ nikto z jej tímu neoslovil. Mistrík zároveň nevylúčil, že sa v roku 2020 zapojí do parlamentných volieb.