
Rok 2021
Minúta po Minúte

Aj v roku 2021 bol Ľuboš Blaha (Smer) najúspešnejším slovenským politikom na Facebooku. Na svojich príspevkoch vyzbieral takmer 11 miliónov interakcií, medziročne si polepšil o 36 %. Na druhom mieste skončil Milan Uhrík, na treťom Milan Mazurek (obaja hnutie Republika).

Pozrite si udalosti roka 2021 na záberoch fotoreportérov Denníka N. Slovensko zažilo preplnené nemocnice, protesty proti opatreniam, demisiu premiéra aj návštevu pápeža.

Jedným z najvýznamnejších rozsudkov v roku 2021 bolo, keď Najvyšší súd zrušil oslobodzujúci verdikt v kauze vraždy Jána Kuciaka. „Som pripravený rešpektovať rozhodnutie súdu také alebo také, len chcem vidieť, že v zdôvodneniach sudcov nebudú také hračkárske logické diery ako v tomto prípade,“ hovorí v podcaste šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný.
Toalety pre kravy či huby, ktoré nútia cikády k sexu. Prečítajte si náš výber bizarných vedeckých štúdií roku 2021.
Daniel Lipšic sa v roku 2021 ukázal ako pozitívna postava, u Maroša Žilinku je to naopak, hovoria komentátori Denníka N. „Som človek, ktorý sa ako občan Daniela Lipšica skôr bojí, ale po desiatich mesiacoch sa bojím menej,“ myslí si Konštantín Čikovský. Podľa Martina M. Šimečku Žilinka nevysvetľuje svoje činy, vyhýba sa novinárom a je arogantný.
Makó priznal úplatky, odkryli sme podvod s odpadom aj desivé podmienky detí v nemocnici. Vybrali sme 12 najlepších videí roku 2021.

V roku 2021 sme v Denníku N napísali 10 275 článkov, vydali 61 216 spravodajských „minút“, nahrali 1188 podcastov, vyrobili 404 videí a vydali 24 kníh. Aj tento rok sa potvrdilo, že naše články sú každým rokom o niečo dlhšie, pretože naši redaktori majú čas ísť do hĺbky.
Áno, máme sa báť. Fico bez problémov a dnes už aj rád pôjde s fašistami do vlády. Otázka je, či by si nimi išiel Kollár alebo Pellegrini. Ak by mali väčšinu, tak máme dôvod na obavy, hovorí v podcaste Martin M. Šimečka. Fico by zároveň podľa Šimečku Slovensko bez problémov obetoval Rusku. Šéfredaktor Matúš Kostolný si preto myslí, že je dobre, že práve teraz máme takúto vládu, ktorá má jasnú bezpečnostnú a zahraničnú politiku.
Čo všetko ste počas roka z médií zachytili a na čo ste už pozabudli? Vyskúšajte si kvíz Denníka N s 25 otázkami. Pamätáte si, ktorý politik prišiel s nápadom, aby ľudia mohli opustiť svoje domovy až po tom, čo by dostali esemesku, ktorá by im to umožnila?
Pesnička dňa: 2021. Rapper Vec takto zbilancoval celý rok na Slovensku a v ankete Denníka N on aj ďalší 40 muzikanti hovoria, akú hudbu najčastejšie počúvali.
Komentátori Denníka N Martin M. Šimečka a Konštantín Čikovský a šéfredaktor Matúš Kostolný hodnotia, čo všetko sme zažili tento rok a ako to ovplyvnilo a ovplyvní politiku. Hrozí nám vojna, aj návrat Roberta Fica, ale udiali sa aj pozitívne veci. “Teším sa z Ondreja Luntera a Matúša Valla, o tri-štyri roky z nich budeme mať politikov,” vraví Čikovský.

Hlavnou témou športového roka 2021 bolo duševné zdravie. Otvorila ju generácia mladých hviezd na čele s Naomi Osakovou a Simone Bilesovou, na Slovensku sa nečakaným hlasom v tejto téme stala Petra Vlhová. „Bilesová športovcov humanizovala,“ povedala jej tímová kolegyňa Sunisa Leeová.