Denník N

Roman Mikulec

Články

Minúta po Minúte

Poslanci brannobezpečnostného výboru spravia poslanecký prieskum na útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Medveďove v súvislosti so situáciou na hraniciach. V uznesení zaviazali ministra vnútra Romana Mikulca, aby pravidelne informoval o postupe pri zvládaní migračnej krízy, ako aj o naplnenosti a stave Policajného zboru. (tasr)

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (SaS) vyzval po zasadnutí výboru Romana Mikulca, aby odstúpil. Dôvodom je podľa Krúpu nezvládanie funkcie ministra vnútra v súvislosti s tým, že Rakúsko a Česko začali kontroly na hranici so Slovenskom.

Slovensko môže recipročne zaviesť kontroly na hraniciach s Maďarskom. Minister vnútra Roman Mikulec sa však zatiaľ prikláňa k tomu, aby slovenskí policajti pomohli Maďarom robiť kontroly na ich hraniciach so Srbskom.

Pri hlasovaní o nedôvere Romanovi Mikulcovi sa zdržali aj dvaja poslanci OĽaNO, Peter Kremský a Kristián Čekovský. „Nie sme ovce. Plne rešpektujem, keď každý poslanec z nášho klubu hlasoval podľa svojho vedomia. Rešpektujem aj hlasovanie týchto dvoch kolegov,“ povedal predseda klubu Michal Šipoš.

Poslanci skončili rozpravu o zmene ústavy, ktorá má umožniť vyhlásenie predčasných volieb referendom či ústavným zákonom. Hlasovať sa bude o 17.00. O 11.00 budú poslanci hlasovať o návrhu Smeru na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO).

V parlamente sa pomaly končí rozprava k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca. Ako posledný ústne prihlásený do rozpravy vystupuje Vladimír Zajačik z OĽaNO. Hlasovať by sa malo v stredu o 11:00.

Sme rodina sa zdrží pri hlasovaní o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca. Podľa predsedu klubu Petra Pčolinského k nemu majú výhrady, ale sú viazaní koaličnou zmluvou.