RTVS za Rezníka

  • Novým riaditeľom RTVS sa stal Jaroslav Rezník, získal 95 hlasov
  • Za Václava Miku hlasovalo 50 poslancov
Miroslav Kollár

Doba Rezníkova

Skutočným problémom nie je Rezník, ale vo vzťahu k médiám verejnej služby odjakživa hlúpe a cynické politické elity.

Minúta po minúte

RTVS dnes oznámila aj meno nového šéfdramaturga Rádia Slovensko. Bude ním bývalý hovorca ÚPN Michal Dzurjanin, ktorý robil aj na komunikačnom odbore ministerstva hospodárstva.

Šéfom rozhlasového spravodajstva RTVS nakoniec nebude Richard Kvašňovský z TASR, ktorý ponuku Jaroslava Rezníka odmietol. Do rozhlasu smeruje Petra Stano Maťašovská, ktorá pracovala napríklad ako hovorkyňa Univerzitnej nemocnice.

V RTVS prichádza k personálnym zmenám na manažérskych pozíciách. Novým riaditeľom sekcie generálneho riaditeľa bude od 1. septembra Marek Knut, ktorý nahradí Danielu Migrovú. Riadenie sekcie marketingu a komunikácie prevezme Richard Jajcay. (tasr)

Andrej Danko (SNS) odovzdá o 11:30 novému riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi dekrét o nastúpení do funkcie.

Václav Mika komentuje aj dohady o možnom vstupe do politiky. „Neurobím žiadne unáhlené a chaotické rozhodnutie vo vzťahu k politike či vstupu do politiky, ani neurobím unáhlené rozhodnutie ohľadom príklonu k inému médiu.“

Maďarič nechcel komentovať, či Václav Mika využije podporu ľudí počas voľby na vstup do politiky. „To vôbec netuším, neviem, aká bude budúcnosť.“