RTVS za Rezníka

V RTVS dalo výpoveď 12 redaktorov, nový programový šéf Ťapák vystupoval v konšpiračnom rádiu Slobodný vysielač.

Minúta po minúte

RTVS podpísala dodatok k zmluve so štátom, ktorý jej prinesie 9 miliónov eur. Väčšina zo spomínaných peňazí, 7,5 miliónov eur, pôjde na priestory, ktoré sú podľa Rezníka v havarijnom stave. Zvyšok je určený na posilnenie pôvodnej televíznej a rozhlasovej tvorby. (tasr)

Riaditeľ RTVS Rezník hovorí, že vysielanie spravodajstva je plne zabezpečené. „Robíme mimoriadne intenzívny audit trhu a spravodajstvo budeme postupne dopĺňať. Nie sme z tejto situácie šťastní a nevnímame to ani ako niečiu prehru, ani ako niečie víťazstvo,“ povedal na mediálnom výbore po výpovedi 12 novinárov.

Naživo: Martin M. Šimečka, Zuzana Kovačič Hanzelová a Tatiana Sedláková z hnutia Za slušné Slovensko diskutujú so šéfredaktorom Respektu Erikom Taberym o práci novinárov a situácii médií na Slovensku a v Česku. (respekt)

Viera Dubačová (Spolu) o situácii v RTVS: „Mrzí ma, že kolegovia vo výbore pre kultúru a médiá nepodporili pred takmer mesiacom môj návrh, aby sme v RTVS vykonali aj poslanecký prieskum. O mnohých podozreniach sa verejnosť dozvedala len nepriamo. Či sa nám to páči alebo nie, v tejto chvíli je konanie zvoleného riaditeľa aj zodpovednosťou poslancov, ktorí ho do funkcie zvolili.“

Jaroslav Rezník o novom programovom riaditeľovi: „Marek Ťapák prichádza ako skúsený kultúrny a mediálny profesionál s výborným prehľadom o slovenskej a európskej kultúre. Jeho doterajší životný príbeh je dostatočnou zárukou toho, že pôvodná slovenská tvorba bude v RTVS aj naďalej absolútnou prioritou.“