RTVS za Rezníka

  • Novým riaditeľom RTVS sa stal Jaroslav Rezník, získal 95 hlasov
  • Za Václava Miku hlasovalo 50 poslancov

Minúta po minúte

Minister kultúry Marek Maďarič je zaskočený správou o zrušení Reportérov RTVS. „Som touto informáciou zaskočený. V tejto chvíli ide o zrušenie investigatívnej relácie Reportéri. Je zarážajúce, že o tomto vážnom rozhodnutí, ako som si overil, nebola informovaná Rada RTVS.“

Investigatívna žurnalistika v RTVS končí, teraz sa ukazuje zmysel voľby Jaroslava Rezníka, reaguje SaS na zrušenie Reportérov. „Zostane len poukazovanie na nešváry v bežných medziľudských vzťahoch, čo kedysi dovolili kritizovať aj komunisti. Ale z obrazoviek zmizne odhaľovanie zneužívania moci,“ obáva sa Sulíkova strana.

Medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc reaguje na zrušenie investigatívnej relácie Reportéri v RTVS. Nezávislosť verejnej televízie je podľa nej ohrozená.  RTVS tvrdí, že ide o dočasné pozastavenie relácie, podľa riaditeľa Rezníka chcú robiť investigatívu inak.

Andrej Danko navrhuje zrušiť koncesionárske poplatky. „Nový rok so sebou priniesol aj pozitívnu informáciu o dobrom hospodárení štátu. Ušetrených 800 miliónov eur by sme mali investovať do ľudí. Jednou z možností, kam spolu s ďalšími opatreniami smerovať peniaze, je aj do zrušenia koncesionárskych poplatkov,“ uvádza Danko vo svojom vyhlásení.