Severná Kórea

Zo Severnej Kórey začali do USA prevážať pozostatky amerických vojakov, ktorí zomreli počas Kórejskej vojny. Trump za to Kim Čong-unovi poďakoval.

Minúta po minúte

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený stretnúť sa v „dohľadnej dobe“ so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Informovala o tom severokórejská KCNA. Putin pozval Kima a juhokórejského prezidenta Mun Če-ina na ekonomické fórum, ktoré bude v septembri vo Vladivostoku. (tasr)

Lídri Južnej a Severnej Kórey sa stretnú na treťom summite v septembri v Pchjongjangu. Dohodli sa na tom vyjednávači oboch krajín na rokovaní v Pchanmundžome. (tasr, čtk)

Južná a Severná Kórea usporiadajú budúci týždeň schôdzku na vysokej úrovni, počas ktorej budú rokovať o prípravách na nový samit a zhodnotia realizáciu dohôd prijatých na jarnom stretnutí Mun Če-ina a Kim Čong-una. (čtk)

Rusko odmieta informácie o tom, že sabotuje sankcie OSN vydávaním pracovných povolení pre Severokórejčanov. Rusi tvrdia, že vydané povolenia sú predĺžením zmlúv, ktoré boli uzavreté pred zavedením sankcií. (čtk)