Reštart Siete

Minúta po minúte

Strana Sieť na Facebooku zverejnila nové, farebnejšie logo. Dopĺňa ho nový slogan: „Bezpečnosť, rozvoj, prosperita“. Strana, ktorú opustili všetky významné tváre a spravuje ju jej bývalý kancelár Marek Čepko, predtým komunikovala, že „Dobrý štát slúži ľuďom“.

Nové logo a slogan Siete. Zdroj - FB Siete

Strana Sieť čelí popri splácaní 2,8-miliónového úveru z Fio banky aj ďalším státisícovým dlžobám. Exekútori už začali dlhy vymáhať a môžu strane siahnuť aj na peniaze, ktoré dostáva z rozpočtu. Sieť dlžoby potvrdila s tým, že ide o pohľadávky z predvolebnej kampane. (sme)

Strana Sieť sa nezlúči s EDS a zapojí sa do krajských volieb. Podľa svojho komunikačného oddelenia sa pokúša o reštart, no nie je ani známe, kto by mal byť jej šéfom. (tasr)

Strana Sieť zatiaľ nerozhodla, ako bude ďalej fungovať. Hovorilo sa aj o možnosti zlúčiť sa s Európskou demokratickou stranou Antonia Parzialeho. O ďalšom fungovaní budú hovoriť členovia na najbližšom sneme, ktorého termín nie je známy. (tasr)

Strana Sieť sa s Mostom nezlúči. Fúziu nevidí reálne predseda Siete Roman Brecely, podľa ktorého o to už nestojí ani Béla Bugár. Brecely chystá v strane inventarizáciu, zapojiť sa chce do budúcoročných župných volieb. Strana nevylučuje ani vlastných kandidátov na predsedov v niektorých krajoch.

Strana Sieť už nemá poslanecký klub v mestskom zastupiteľstve v Nitre. Jeho traja členovia oznámili mestskému zastupiteľstvu, že sa premenovali na Nezávislý klub mladých poslancov.

„Od samého začiatku mal Andrej Hrnčiar ambíciu stať sa ministrom a robiť si svoje obchody priamo na ministerstve,“ tvrdí šéf Siete Roman Brecely. (Hospodárske noviny)

Sieť odkladá sobotňajšie zasadnutie Rady slovenských regiónov, svojho straníckeho orgánu. Spojí ho s programovou konferenciou, termín oznámi neskôr. (tasr)

„Ak sa pozrieme na charakter strany Sieť a na charakter strany Most, bolo to najprirodzenejšie spojenie, reaguje Robert Fico na otázku o prechode poslancov Siete do poslaneckého klubu Mosta. Premiér dodáva, že si váži Radoslava Procházku. „Pán poslanec Procházka urobil všetko preto, aby vznikla vládna koalícia a nedával do popredia svoje vlastné ambície. Stiahol sa nabok a bol radový poslanec Národnej rady,“ komentuje formovanie koalície.

„Ja som išiel strašne dlho kariérne iba hore. Možno niekedy musíte jednoducho padnúť, aby ste si uvedomili, kým ste, na čom vám záleží a čo chcete v živote dosiahnuť. Nemôžete ísť stále iba hore,“ povedal Radoslav Procházka pre TASR.