Slovensko – Rusko

Slovenskí hokejisti hrajú svoj prvý zápas na olympiáde v Pjongčangu proti Rusom. Organizátori pôvodne nevylúčili, že zápas sa môže presunúť pre silný vietor, to sa napokon nestalo.

• Slováci hrali prvý zápas na olympiáde.
  • Organizátori pôvodne nevylúčili, že zápas sa môže presunúť pre silný vietor, to sa napokon nestalo.
  • Rusi rýchlo vyhrávali 2:0, no Slováci otočili.

Minúta po minúte

Rusi nevyužili ani piatu početnú prevahu, ich tlak však narastá. Do konca zápasu zostávajú necelé tri minúty.

Slovensko zvládlo aj štvrté oslabenie, do konca tretej tretiny zostáva ešte päť minút.

Slovensko presilovku nevyužilo, následne nezvládol svoju šancu Vojnov a potom Rusi opäť vyhodili puk z vlastného obranného pásma. Opäť tak budeme hrať v početnej prevahe.

Budeme hrať v presilovke. Slováci sa dostali do útočného pásma, odkiaľ Rusi vyhodili puk na ochrannú sieť, čo pravidlá nepovoľujú. Doterajšie dve slovenské presilovky boli skrátené a neskončili sa gólom.

Slovenskí hokejisti zvládli aj tretie oslabenie. Do konca tretej tretiny zostáva 15 minút.

Nedovolené bránenie Cingela, Slovensko bude hrať v oslabení. Doterajšie dve oslabenia sme zvládli.

Rusi mali výborný úvod prvej aj druhej tretiny, v tretej časti je zatiaľ hra vyrovnaná. Po dvoch minútach poslednej nasleduje buly pred ruskou bránou.

Začala sa tretia tretina. Hrá sa štyria na štyroch, Slovensko bude o chvíľu hrať polminútovú presilovku.

Slovensko aj po druhej tretine remizuje s ruskými hokejistami 2:2. V prvej polovici druhej časti boli Rusi lepší, neskôr sa však hra vyrovnala a Ďaloga s Bakošom mali šancu poslať Slovensko do vedenia.

Bakoš mal v presilovke ďalšiu slovenskú šancu, z tesnej blízkosti vystrelil nad bránu. Zostáva jedna minúta do konca druhej tretiny.

Ďaloga korčuľoval sám na ruskú bránu, bol faulovaný a Slovensko bude hrať v presilovke štyroch proti trom.

Slovenská presilovka sa rýchlo skončila. V rohu ihriska fauloval Marcel Haščák, ktorý je vylúčený za sekanie.

Slováci budú hrať prvú presilovku v zápase. Pri dobrej hre nášho tímu fauloval Barabanov. Hrajú sa posledné dve minúty druhej tretiny.

Druhá tretina sa bude hrať ešte tri minúty. V týchto chvíľach je hra prvýkrát v zápase vyrovnaná a náznaky šancí si vytvárajú aj Slováci.

Vydarené striedanie Slovenska. Naši hráči najprv ubránili šancu Gavrikova a následne si v útočnom pásme vypracovali tri sľubné šance. Všetky skončili mimo brány.

Sedem minút pred koncom druhej tretiny prehrávame na strelecké pokusy 6:16. Skóre je naďalej nerozhodné.

Mladý Paulovič sa prekľučkoval pomedzi ruskú obranu a zakončil tesne vedľa. Na druhej strane presne vystrelil Daciuk, brankár Konrád predviedol výborný zákrok lapačkou.

Kovaľčuk zakončoval po prihrávke Daciuka, jeho strelu slovenskí hráči zblokovali. Začala sa druhá polovica zápasu, stav je 2:2.

Uplynulo šesť minút z druhej tretiny a Rusko má naďalej výraznú hernú prevahu. Slovensko v prostrednej časti ešte nevystrelilo.

Vojnov nepremenil ďalšiu ruskú šancu, keď zakončoval z tesnej blízkosti, ale Konrád sa stihol presunúť a zblokoval jeho strelu. Zakrátko mal ďalšiu príležitosť Daciuk.

Slovenskí hokejisti v úvode druhej tretiny zvládli oslabenie pri vylúčení Čajkovského, Daciuk v početnej prevahe nastrelil žŕdku Konrádovej brány.