Smer

Minúta po minúte

„Stotožňujem sa s názorom ministra Kažimíra, že strana Smer je zrelá na výmeny. Čo sa týka môjho odchodu z postu podpredsedu Smeru, myslím si, že je to viac o Smere ako o mne,“ reagoval na Petra Kažimíra minister kultúry Marek Maďarič.

Minister vnútra Robert Kaliňák nechce odpovedať, či bude kandidovať do parlamentu v roku 2020. „Tak dnes otázka nestojí,“ hovorí v relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa Kaliňáka „to nie je vôbec o mne, ale o strane“.

Pavol Paška zrejme nebude novým generálnym manažérom Smeru. „Neviem, odkiaľ to beriete,“ povedal po sobotňajšom sneme Smeru. Na ďalšie otázky neodpovedal.

Snem Smeru sa skončil, na záver Fico hovoril o chameleónovi. „Ľudia na Madagaskare hovoria, že je veľmi správne jedným okom sa pozerať dopredu a druhým dozadu. Vzniklo to aj tým, že tam je zvieratko chameleón a ono sa vie pozerať tam aj tam. Ja sa tomu nebránim. Dnes sa niečo urobilo na úrovni Smeru, ďalšie rozhodnutia budú prijaté na úrovni predsedníctva, pokiaľ ide o krajských alebo okresných predsedov,“ povedal Fico.

Maďarič nepriamo kritizoval bratislavského krajského predsedu strany Martina Glváča. „Na úrovni županov sme prehrali fakticky a symbolicky. O štyroch županov sme prišli a v Bratislavskom kraji sme ani neboli schopní mať kandidáta, ku ktorému by sme boli schopní sa prihlásiť,“ povedal minister kultúry.

Marek Maďarič povedal, že po župných voľbách čakal vo vedení väčšie zmeny. „Najlepšie je začať od seba,“ tvrdí. Ministra vnútra Roberta Kaliňáka Maďarič nemenoval. „Každý jeden predstaviteľ by si mal položiť otázku, či je ešte prínosom alebo príťažou, a sám by mal urobiť rozhodnutie.“

„Marek, ďakujem pekne, mám ťa rád ako človek človeka,“ povedal Raši Maďaričovi po tom, čo bol zvolený za podpredsedu.

Foto: Fedor Flašík prichádza na snem Smeru. Zúčastnil sa ho prvýkrát po jedenástich rokoch.

Fedor Flašík prichádza na snem Smeru v Martine. Foto – TASR

Robert Fico na sneme poďakoval Marekovi Maďaričovi a teší sa na ich spoluprácu vo vláde. „Myslím, že vždy nájdeme spôsob, ako maximálne využiť skúsenosti, ktoré Marek ako podpredseda strane dával.“

Richard Raši a Marek Maďarič si podávajú ruky na sneme Smeru. Raši by mal Maďariča nahradiť na poste podpredsedu strany. Foto – TASR