Denník N

Smer

Články

Minúta po Minúte

V Na telo s Veronikou Remišovou nakoniec debatuje poslanec Smeru Ľuboš Blaha. Robert Fico krátko pred reláciou oznámil, že ochorel, a z vysielania sa ospravedlnil. Veronika Remišová v úvode relácie povedala, že Ficovi želá skoré uzdravenie a že za iných okolností by s Blahom, ktorý šíri konšpirácie, do diskusie nešla. (markíza)

Všetkých 27 poslancov Smeru bude v utorok hlasovať za odvolanie Igora Matoviča, povedal podpredseda strany Richard Takáč. Zároveň kritizoval SaS. Tvrdí, že podľa jeho informácií na plánovanom hlasovaní vo štvrtok o 17.00 dvaja poslanci z klubu SaS chýbali. Pre kolaps poslanca Jána Kerekrétiho sa hlasovanie odložilo. (rtvs)

Peter Pellegrini pripúšťa, že by v Bratislavskom kraji mohli podporiť kandidáta Smeru na župana Jána Mažgúta, ak by Smer v iných regiónoch zvážil podporu kandidátov Hlasu. Doteraz v Hlase uvažovali, že by nepriamo podporili skôr súčasného župana Juraja Drobu z SaS.

Ako hlasovali poslanci pri vstupe Švédska a Fínska: z klubu OĽaNO bol proti poslanec Milan Kuriak, z klubu Smeru chýbali len hlasy Ľuboša Blahu, Dušana Galisa a Jána Podmanického. Proti boli poslanci ĽSNS a Republiky, ale aj dvojica Štefan a Filip Kuffovci. Na hlasovaní chýbal Peter Pellegrini, no poslanci Hlasu vstup severských krajín podporili.