Smer

Smer predstavil nové sociálne opatrenia, chce platiť obedy deťom na základných školách a v poslednom ročníku materskej školy. Zdvojnásobí aj vianočné príspevky a počet ľudí, ktorým sa preplácajú kúpele.

Minúta po minúte

Novým poslancom parlamentu za Smer sa stal Igor Federič. Do parlamentu sa vrátil potom, čo ho vláda odvolala z funkcie vedúceho úradu vlády. Mandát zanikol Petrovi Náhlikovi, ktorý bol Federičovým náhradníkom.

Fico tvrdí, že Smer má povinnosť postaviť vlastného kandidáta na prezidenta. „Vôbec to nie je náročné, ja mám úplne jasno ako vždy,“ povedal. Strana chce presvedčiť Miroslava Lajčáka, ale ten už povedal, že nebude kandidovať. „My nie sme pucipajtáši, toto je seriózna veľká strana, najúspešnejší politický projekt na Slovensku.“

Predseda Smeru Robert Fico má tlačovku o obedoch v školách v rovnakom čase, ako je brífing premiéra Petra Pellegriniho na futbalovom štadióne. Politici Smeru doteraz svoje tlačovky zvykli koordinovať a nemali ich naraz.

Tibor Glenda končí ako krajský predseda Smeru v Nitre. 63-ročný Glenda tvrdí, že chce dať priestor mladšej generácii. Glendu kritizovali viacerí členovia Smeru v Nitrianskom kraji, ktorí zo strany odišli. (tasr)

Robert Fico neodpovedal na otázku Denníka N, či ide o posledné sociálne opatrenia za stámilióny eur, ktoré do volieb predstaví, alebo máme čakať ďalšie. Neodpovedal ani na otázku, kedy sa odsťahuje zo svojho bytu v komplexe Bonaparte.

Marek Maďarič o škandáloch Smeru: „Neviem, či súhlasím s charakteristikou ‚každý deň škandál za škandálom‘ – to je veľmi sugestívne a paušálne povedané. Smer je stále reprezentant nejakej politiky. Ak má niekto kauzu alebo škandál, tak to ešte neznamená, že ja musím odísť zo Smeru.“

Fico chce, aby poslanecký klub Smeru pod jeho vedením fungoval efektívnejšie a aby poslanci boli aktívnejší. „Nebudete už len svedkami troch či štyroch tlačoviek opozície, ale dostanete od nás kvalitné informácie,“ povedal Fico. Podpredsedami klubu budú Martin Glváč, Miroslav Číž a Tibor Glenda, Dušan Jarjabek už v tejto pozícii pôsobiť nebude. (tasr)

Robert Fico si dnes na bratislavskom Slavíne pripomenie pamiatku padlých počas 2. svetovej vojny. Následne bude mať Smer v Častej-Papierničke zasadnutie poslaneckého klubu. Fico už v apríli oznámil, že sa chce stať predsedom poslaneckého klubu Smeru.

Medzi predsedom strany a predsedom vlády panuje vzájomná dôvera, povedal Robert Fico po sneme Smeru.

„Je tu silný tandem Fico – Pellegrini alebo Pellegrini – Fico,“ rozpráva predseda Smeru v TA3. Fico hovorí o výmene vlády, že to nepomohlo a útoky pokračujú. „Keď si otvorím noviny pravicové, tak vrahom je Fico a Kaliňák.“

Predseda strany Smer Robert Fico išiel po mimoriadnom sneme najprv do relácie TA3 Téma dňa a až potom vraj zvolá tlačovú besedu.