SNS

Minúta po minúte

SNS chce, aby Slovensko stiahlo podpis na Istanbulskom dohovore. Strane prekáža pojem rod – že „muž by sa mohol prehlásiť kedykoľvek za ženu, zobrať si ďalšieho muža a mať spolu adoptované deti,“ hovorí predseda klubu SNS Tibor Bernaťák.

SNS navrhuje, aby nové zákony prešli posudzovaním, aký majú vplyv na rodinu. Žiada aj vytvorenie Rady vlády pre rodinu a demografický rast. Strana to hovorí po tom, ako koalícia odmietla Istanbulský dohovor o predchádzaní násilia na ženách.

Prešovská SNS napísala list ministerstvu vnútra, že vedenie SNS na čele s Dankom nerešpektuje kandidáta na župana, ktorého si určili, ale presadzuje svojho. „Na jednej strane predseda hlása na verejnosti, aby strany mali členov, svoje organizačné štruktúry na okresoch a v krajoch, a sám nerešpektuje svojich vlastných členov a koná podľa seba,“ píše sa v liste. (nový čas)

Predseda SNS Andrej Danko udeľuje cenu Martina Rázusa členovi strany, cyklistickému trénerovi Kamilovi Haťapkovi. Ide o stranícke ocenenie, ktoré SNS tretí rok udeľuje „významnej osobnosti za zušľachťovanie Slovenska“. Danko pri odovzdávaní povedal, že ministrovi dopravy za Most-Híd Árpádovi Érsekovi navrhne vybudovať novú cyklotrasovú sieť národného významu. Pri jej výstavbe by sa mohlo aj vyvlastňovať.

Fico s Dankom sa v diskusnej relácii TA3 kamarátsky „potľapkávajú“. Vo chvíli, keď Danko znovu opakuje, že nie je v politike pre hašterenie sa, mu Fico navrhol, aby si na budúce rokovania parlamentu bral lieky na krvný tlak. „Odporúčam ti to,“ povedal Fico. Predsedu SNS tento nápad pobavil. „Alebo začnem s tebou ráno behávať,“ odpovedal Danko.