
Štefan Harabin
Minúta po Minúte

Zuzana Čaputová by v 2. kole prezidentských volieb porazila Pellegriniho, Fica aj Žilinku, naznačuje prieskum agentúry Ipsos. Jeho cieľom bolo ukázať, aké by boli šance súčasnej prezidentky vo finálovom súboji s rôznymi typmi osobností. Čaputová svoju opätovnú kandidatúru zatiaľ nepotvrdila.
Rekreačný dom Štefana Harabina v katastri Dunajskej Lužnej už nestojí. Podľa Harabina povolenie na odstránenie stavby vraj nepotreboval, lebo „dom sa zbúral sám“, povedal pre Markízu.
YouTube odblokoval kanál bývalému sudcovi Štefanovi Harabinovi, na ktorom má viac ako 39-tisíc odberateľov. Kanál bol na službe zablokovaný pred viac než dvoma týždňami, dôvody neboli známe.

Shooty: Za mrežami
To najhoršie, čo doma máme, sa opäť pripomenulo, píše o Harabinovi Andrej Bán. „Provokatéra a „nacbola“ Harabina treba pustiť – nech ide do Ruska.“
Štefana Harabina stíha NAKA za facebookový status, ktorý napísal deň po ruskej invázii na Ukrajine a podporil v ňom počínanie Vladimira Putina. Momentálne už nie je na jeho facebookovom účte dostupný.

NAKA zadržala a obvinila Štefana Harabina zo „schvaľovania trestného činu a z extrémistického trestného činu“. „Momentálne vykonávame zaisťovacie úkony. Bližšie informácie poskytneme hneď, ako to procesná situácia dovolí,“ uviedla polícia.
Slovenská technická univerzita predala budovy v Gabčíkove, kde štát ubytoval utečencov z Ukrajiny, a to firme, kde je konateľkou Kinga Bitterová, ktorá kandidovala za protiimigrantskú stranu Štefana Harabina Vlasť. „Žiadne nútené vysťahovanie osôb ubytovaných pod gesciou ministerstva vnútra nehrozí,“ oznámili noví vlastníci ubytovní.
Štefan Harabin je podozrivý zo spáchania schvaľovania trestných činov. Trestné oznámenie podal poslanec Ján Benčík, ale pridali sa aj ďalší poslanci.
Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) podal trestné oznámenie na Štefana Harabina pre podozrenie z trestného činu ohrozovania mieru. „Nemôžeme už ďalej stáť a nečinne sa pozerať na to, ako Harabin klame, zavádza a ohrozuje mier v našej krajine,“ povedal.
Európsky súd pre ľudské práva nevyhovel sťažnostiam bývalého šéfa Najvyššieho súdu Štefana Harabina a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom.
Ako sa stal Štefan Harabin opäť šéfom Najvyššieho súdu a prečo sa to nemalo stať, vysvetľuje právnik Rudolf Suran. „Justičná stráž pochybila, keď nezasiahla proti človeku, ktorý v budove súdu opakovane rušil poriadok, verejne slovne na ňu útočil a ponižoval ju, obviňoval ju z trestných činov, a to krikom, čím vyvolal rušivý hluk.“

Do pojednávacej miestnosti na Najvyššom súde nevpustili obžalovaného Tibora Rostasa ani bývalého sudcu Štefana Harabina, pretože stále odmietajú nosiť rúško. Pred súdom je tak zatiaľ len Rostasov právny zástupca a prokurátor Honz.

Na pojednávanie na Najvyšší súd so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek Tiborom Rostasom prišiel bývalý sudca Štefan Harabin. Obaja odmietli mať rúško, Harabin sa dostal do konfliktu so Zborom väzenskej a justičnej stráže. Kričal, že páchajú trestný čin a že nemá právnu povinnosť nosiť rúško.

Štefan Harabin šíri na Facebooku ďalší vymyslený Putinov prejav, ktorý už zdieľalo vyše 5000 ľudí. Ide o údajnú výzvu ruského prezidenta na odpor proti novému svetovému poriadku a globalistickým elitám. Právnik Daniel Milo upozornil, že text plný konšpirácií je odkopírovaný z dezinformačných webov.
Boris Kollár ide v stopách Harabina, píše Andrej Bán. „Prvý pochopil, prečo druhý v okrese Svidník pred ním uspel.“

Štefan Harabin šíri vymyslený Putinov prejav, z jeho profilu ho už zdieľalo desaťtisíc používateľov Facebooku. V údajne „najkratšej reči“ v dume vraj Putin povedal, že „Rusko nepotrebuje moslimské menšiny“. Daniel Milo z Globsecu upozornil, že Harabinov status vychádza z hoaxu, ktorý sa už v roku 2013 šíril reťazovými mailami.
Branislav Harabin, ktorý odmieta hygienické opatrenia, už nie je trestným sudcom, na Okresnom súde Bratislava I ho preradili do obchodnoprávneho grémia, kde má na starosti najmä konkurzy firiem. V praxi tak už neprichádza do kontaktu s účastníkmi konaní. (sme)
Ministerka spravodlivosti sa „veľmi vážne“ zaoberá synom bývalého predsedu Najvyššieho súdu Branislavom Harabinom. Ten pravidelne ako sudca Okresného súdu Bratislava I. pojednáva bez rúška a po návrate zo zahraničia sa netestoval.
Štefan Harabin si stále myslí, že je sudca. Chcel, aby sa naďalej voči nemu viedli disciplinárne konania a žiadal odškodnenie 50-tisíc. Ústavný súd dal Harabinovi jasnú zamietavú odpoveď.