Strana Spolu

Minúta po minúte

Predsedom strany Spolu je Miroslav Beblavý. 172 hlasmi ho zvolili delegáti ustanovujúceho snemu v Poprade. Podpredsedami sú poslankyňa a primátorka Prievidze Katarína Macháčková, poslanec a odborník na dane a odvody Jozef Mihál a ochranár Erik Baláž.

Miroslav Beblavý odkazuje Progresívnemu Slovensku, že predvolebná spolupráca sa má riešiť pred voľbami. Reaguje tak na ponuku spolupráce pre jeho stranu Spolu. „Neboli sme informovaní, že toto chystajú, prekvapilo ma to,“ hovorí. (tasr)

Progresívne Slovensko osloví Miroslava Beblavého a jeho kolegov s ponukou na predvolebnú spoluprácu. „Ak pred voľbami nebudú mať oba naše subjekty jasnú šancu dostať sa do parlamentu samostatne, zvolíme spoločný postup,“ povedal predseda PS Ivan Štefunko.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Spolu Miroslava Beblavého. Prípravný výbor strany odovzdal 18-tisíc podpisov na registráciu pred dvoma týždňami. Strana o sebe hovorí ako o stredopravej a proeurópskej sile. Pôvodné úvahy, že by sa Beblavý spojil s Progresívnym Slovenskom, sú čoraz menej reálne.

Vznikajúca strana Spolu už má dostatočný počet podpisov na registráciu. Vyzbierala ich vyše 17-tisíc, potrebných je aspoň 10-tisíc. O registráciu požiadajú zakladatelia v januári. (tasr)

Miroslav Beblavý vyzval Richarda Sulíka, aby prestal s protieurópskou politikou. Zakladateľ novej strany Spolu chce so SaS a OĽaNO podpísať memorandum, v ktorom bude zadefinovaný spoločný proeurópsky postoj strán. (tasr)