Denník N

Takáčovci

Minúta po Minúte

Zakladateľa zločineckej skupiny takáčovcov advokáta Alexandra Fila odsúdili na tri roky väzenia s podmienečným odkladom na štyri roky. Filo priznal vinu a vzdal sa práva na odvolanie. Rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici je tak právoplatný. (tasr)

Ľubomír Kudlička na súde nevedel povedať, aké mal príjmy. Zhruba 1500 eur mal fixný plat len ako vlastník lyžiarskeho areálu Malinô Brdo. Ostatné príjmy záviseli od toho, ako sa darilo v podnikaní.

Kudlička odmieta, že by bol mafián, ale s mafiánmi z 90. rokov sa stretával. Na súde priznal, že sa stretával s Ladislavom Bališom, Františkom Borbélym či Róbertom Lališom a Jurajom Ondrejčákom, známym ako Piťo.

Výsluch bosa takáčovcov Ľubomíra Kudličku sa začne o 9.45. Dovtedy vyhlásil predseda senátu Ján Buvala prestávku.

Som nevinný, vyhlásil na súde šéf mafiánskeho gangu takáčovcov Ľubomír Kudlička a postupne rovnaké vyhlásenia urobili aj ďalší obžalovaní. Výnimkou je len Pavol Komendák, ktorý priznal vinu k jednému z bodov obžaloby, a to k členstvu v mafiánskom gangu.  „Úprimne to ľutujem,“ dodal Komendák. K ostatným bodom obžaloby vyhlásil, že je „nevinný“.