Taxikári vs. Uber

Minúta po minúte

Bratislavskí taxikári dnes znovu protestovali proti Uberu, zorganizovali protestnú jazdu z Petržalky cez Most SNP do centra mesta. Taxikári tvrdia, že im nejde o zrušenie Ubera, ale o zrovnoprávnenie podnikateľských podmienok a jednotné dodržiavanie zákona. (tasr)

Bratislavskí taxikári aj dnes protestujú proti Uberu, kolóna desiatok áut sa presúva smerom z Hradu do centra.

Foto N – Matej Dugovič

V Bratislave prebieha v týchto dňoch tichý protest taxikárov v podobe modrých vlajok. Do protestu proti Uberu sa zapojilo približne 500 taxikárov. (tasr)

Peter Pellegrini nie je za zrušenie služieb Uberu, skôr za dereguláciu taxislužieb. „Minister Kažimír má väčší prehľad ako bežní taxikári o tom, koľko zarobili vodiči Uberu,“ povedal na obranu Uberu Pellegrini. Dodal, že proti zdieľanej ekonomike sa nedá bojovať.

Predseda SNS Andrej Danko chce pomôcť taxikárom s bojom proti Uberu. „Ja viem, že pre každého človeka je pohodlné mať aplikáciu, ktorou si privolajú taxík. Ale ak si štát nebude chrániť ľudí a firmy, ktorí tu podnikajú a platia dane, môže to byť príjemné chvíľkovo, ale dlhodobo to spôsobí problémy štátu.“ Konkrétne kroky nepovedal.