Tour de France

  • Sagan skončil v 9. etape piaty, náskok v boji o zelený dres zvýšil na 81 bodov
  • V pondelok je voľný deň, v utorok sa pôjde prvýkrát do Álp

Minúta po minúte

Skupina s Petrom Saganom taktizuje a vedúca trojica má 7 km pred cieľom už 50-sekundový náskok. Sagan tak dnes pravdepodobne neskončí na pódiu, mal by si však udržať výrazný náskok v súťaži o zelený dres.

Peter Sagan sa snaží dobehnúť silnú trojicu favoritov. Greg Van Avermaet, Yves Lampaert a John Degenkolb sa odpojili z vedúcej skupiny 15 km pred cieľom v náročnom predposlednom sektore pavé. Náskok lídrov už stúpol na 20 sekúnd.

Peter Sagan je aj 20 kilometrov pred cieľom vo výbornej pozícii. Naďalej jazdí na čele hlavnej skupiny, ktorú tvorí už len približne 30 jazdcov. Cyklistov čakajú ešte dva náročné úseky po dlažobných kockách.

Peter Sagan zatiaľ jazdí bezchybne a na dlažobných kockách sa vyhol všetkým problémom. Dobre jazdí aj Fernando Gaviria, ktorý sa dokonca pokúša o únik. Problémy mali mnohí favoriti. Froome sa po páde vrátil do čela, Bardet a Van Garderen zaostávajú. Do cieľa zostáva 40 km.

Deviatu etapu Tour už poznačilo niekoľko pádov, problémy má aj Rafal Majka – líder tímu Bora. Na čele pelotónu je už len 20-členná skupina aj s Petrom Saganom, v ktorej má prevahu tím Sky. Do cieľa zostáva 60 km a ešte desať sektorov s mačacími hlavami.

Peter Sagan bol na šprintérskej prémii najrýchlejší z pelotónu, Gaviria sa do šprintu nezapojil. Najväčší počet bodov získali deviati cyklisti v úniku, Sagan si za 10. miesto pripísal 6 bodov a súťaž o zelený dres priebežne vedie s náskokom 69 bodov.

Peter Sagan zvládol na čele pelotónu prvé dva sektory na dlažobných kockách. Problémy mal francúzsky favorit Romain Bardet, ale dokázal sa vrátiť do pelotónu. Na čele etapy je 9-členný únik, ktorý má náskok tri a pol minúty.

Víťazom ôsmej etapy na Tour de France sa stal Dylan Groenewegen. Peter Sagan v hromadnom dojazde v meste Amiens obsadil druhé miesto. Gaviriu a Greipela pre kontakt v závere posunuli na posledné miesto.

Peter Sagan získal na rýchlostnej prémii 13 bodov za 4. miesto. Jeho najväčší súper v boji o zelený dres Fernando Gaviria si pripísal 11 bodov. Sagan tak svoj náskok zvýšil na 33 bodov. Do cieľa 8. etapy Tour de France ostáva 75 kilometrov, dvaja vedúci jazdci Minnaard a Grellier majú pred pelotónom náskok 3:38.

Do konca 8. etapy zostáva 100 kilometrov, Grellier a Minnaard majú na čele pretekov štvorminútový náskok. Peter Sagan je v pelotóne.

V 8. etape Tour de France sa do úniku dostali Minnaard a Grellier. 143 kilometrov pred cieľom majú pred pelotónom šesťminutový náskok.

Cyklisti už sú na trati dnešnej 8. etapy Tour de France. Rovinatá etapa je dlhá 181 kilometrov, jej cieľ je v Amiens. Šancu na dobrý výsledok má aj Sagan, pretekári by mali prísť do cieľa okolo 15.45.

Do cieľa siedmej etapy zostáva už len 10 kilometrov. Na posledných kilometroch prejdú cyklisti cez tri kruhové objazdy, 2 kilometre pred cieľom prudko odbočia vpravo. Kľúčové bude zostať v dobrej pozícii a nespadnúť.

Do konca siedmej etapy Tour de France zostáva 25 kilometrov. Pelotón ide v pokojnom tempe, pred ním sa nenachádza žiaden únik. Očakáva sa šprintérsky záver.

V 7. etape Tour sa zmenila situácia. Už 90 km pred cieľom pelotón dostihol Yoanna Offreda. Na bočnom vetre sa zároveň pelotón rozdelil, no skupiny sa ihneď opäť spojili. Peter Sagan sa drží v popredí.

Cyklisti sú už na trati siedmej etapy Tour de France. Po prejdení ochrannej zóny očakávame vytvorenie úniku dňa. Záver etapy je predpokladaný po 17:00.