Únos Vietnamca

Minúta po minúte

Peter Morvay o únose Vietnamca: „Naša vláda sa asi, dúfajme, únosu naozaj vedome nezúčastnila a ak aj pri ňom skutočne použili slovenské lietadlo, nechala sa len oklamať. Ani to však neznamená, že je všetko v poriadku.“

Ministerka vnútra Saková prišla na bezpečnostný výbor vysvetliť podozrenia z únosu vietnamského podnikateľa slovenským vládnym špeciálom. Výbor je neverejný, Saková pred jeho začiatkom podozrenia nekomentovala.

Kauzou údajného zavlečenia vietnamského podnikateľa do vlasti by sa mal zaoberať mimoriadny výbor pre obranu a bezpečnosť. Jeho zasadnutie iniciovali opoziční poslanci. Chcú, aby im ministerka vnútra Denisa Saková (Smer) podala informácie k požičaniu vládneho lietadla vietnamskej delegácii v roku 2017. (tasr)

Dvaja reportéri z Frankfurter Allgemeine Zeitung, Morten Freidel a Justus Bender, sa chceli predsedu Smeru Roberta Fica po jeho tlačovej besede o sociálnych službách opýtať na únos vietnamského občana, z ktorého je podozrivé Slovensko, pretože požičalo Vietnamu vládny špeciál. „Tlačová konferencia sa skončila, príďte zajtra,“ povedal im Fico a odišiel.