Nová vláda

Minúta po minúte

Nový sociálny balíček bude stáť 600 miliónov eur. Pellegrini povedal, že táto suma musí stačiť. „Chceme zodpovedne hospodáriť,“ povedal s tým, že v roku 2020 bude vyrovnaný rozpočet a rozpočet na budúci rok bude musieť byť blízky vyrovnanému.

Premiér Pellegrini povedal ministrom, aby prichystali dva zoznamy – jeden, aké úlohy splnia do konca roka, a druhý, do konca volebného obdobia. V máji chce prejsť všetky ministerstvá. Podobné  návštevy na ministerstvách robil aj jeho predchodca Fico.

Minister spravodlivosti Gábor Gál nevie, či bude Denisa Saková novou ministerkou vnútra. Na rokovaní vlády o tom podľa neho nehovorili. Či by bola priechodná pre Most-Híd, nepovedal. Saková je štátna tajomníčka na ministerstve vnútra, vybral si ju Robert Kaliňák.

Danko s Pellegrinim dnes nehovorili o novom ministrovi vnútra. „Musíme prijať rozhodnutie na úrovni strany Smer,“ povedal Peter Pellegrini.

Premiér Peter Pellegrini vníma nedorozumenie medzi sebou a SNS ako „daň za hektiku doby“. Povedal, že SNS uistil, že nemieni meniť zahraničnopolitickú orientáciu Slovenska, ktorá je podľa neho „jasne proeurópska“. Jeho vláda bude však vraj myslieť na vzťahy s Ruskom. „Nemáme žiadne otázky a žiadne pnutie.“

Policajný prezident Gašpar dnes podľa očakávania podal žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Avizoval to už deň predtým. Vo funkcii skončí koncom mája. (tasr)