Denník N

Voľby 2016 - strana 2

Články

Minúta po Minúte

„Teším sa, dúfam, že už nebude chcieť zvýšiť koncesionárske poplatky,“ povedal pred koaličnou radou Andrej Danko na to, že prišiel aj Marek Maďarič. „Ja som nezačal,“ povedal Danko na to, či je v poriadku, ako odkázal napríklad premiérovi, že on by nepil vodu z Dunaja.

Koaličná rada nebude v centrále strany Most-Híd, ako bolo plánované. Denník N o tom informovala hovorkyňa strany. Nové miesto rokovania nepovedala.

Koaličná rada bude zajtra v centrále Mosta-Híd. Denníku N to potvrdil predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý nechcel ísť na rokovanie na úrad vlády. Danko povedal, že s premiérom stále nehovoril. „Zajtra budeme,“ odpovedal Bugár na otázku, či už zmieril Fica s Dankom.

Minister vnútra Kaliňák si nemyslí, že je v koalícii kríza. „Sú tri rôzne názory, ktoré sa postupne zjednocujú. Je to vždy skôr efektívne napätie.“ V stredu bude koaličná rada. „Keď bola vláda Ivety Radičovej, v tomto čase už bola pomaly rozpadnutá,“ povedal tiež. (Expres)

Danko odstúpenie šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka považuje za svoju zásluhu. „Ja som zatlačil tak, že si zbalil švestky,“ hovorí v rádiu Expres. Na budúcu stredu či štvrtok sa podľa neho opäť zídu koaliční partneri k situácii v energetike.

„My sme hovorili o tom, že sú rôzne informácie. Aj my sme mali rôzne informácie, ktoré si overujeme, no a tie informácie, ktoré hovorili o tom, že nebolo všetko v poriadku, fakticky sa potvrdili, rečnil Béla Bugár o tom, ako to bolo s vysokými cenami energií, pre ktoré musel odstúpiť šéf regulačného úradu.  Ako a prečo teda Holjenčík nadsadil ceny za energie? „Nie som vyšetrovateľ,“ odpovedal Bugár.

„Nevidím to ako krízu. Aj v manželstve a aj medzi partnermi, ktorých si vyberiete, je bežné, že sa vyskytnú možno nejaké konflikty alebo iné názory. Taký je proste život,“ hovorí predseda poslaneckého klubu Smeru a podpredseda parlamentu Martin Glváč o situácii v koalícii.