Trump prezidentom

Donald Trump sa stal 45. prezidentom USA

Minúta po minúte

Donald Trump odstrčil čiernohorského premiéra, ktorý stál pred ním. Keď na chvíľu americký prezident nebol na čele skupiny štátnikov neďaleko šéfa NATO, odstrčil čiernohorského premiéra Duška Markoviča bez toho, aby mu venoval jediný pohľad či vysvetlenie. (čtk)

Predseda Európskej rady Donald Tusk a americký prezident Donald Trump nenašli 100-percentnú zhodu v pohľade na Rusko. Novinárom to po rokovaní povedal Tusk. Pokiaľ však ide o konflikt na Ukrajine, „vyzerá to“ podľa neho, že obe strany majú pozíciu rovnakú.

Trump podporuje piaty článok Washingtonskej zmluvy o tom, že útok na jeden členský štát NATO je útokom na všetkých. Povedal to americký minister zahraničia Rex Tillerson na palube Air Force One pri lete Trumpovej delegácie z Ríma do Bruselu, kde sa prezident USA vo štvrtok zúčastní aj samitu NATO. (čtk)

Trump priletel do Bruselu. Rovno z letiska mieri do kráľovského paláca, kde ho prijme kráľ Filip. Zajtra bude americký prezident v Bruseli rokovať s predstaviteľmi EÚ a následne sa zúčastní samitu NATO. (reuters)

Foto: Donald Trump sa počas dnešnej návštevy Jeruzalema pomodlil pri Múre nárekov. Americký prezident je momentálne na deväťdňovej zahraničnej ceste, počas ktorej navštívi aj Vatikán, zúčastní sa na samite NATO v Bruseli a na schôdzke lídrov skupiny G7 na Sicílii. (ap)

Foto – TASR/AP

USA a arabské krajiny Perzského zálivu sa dohodli na zriadení centra, ktoré bude monitorovať financovanie teroristických skupín. Dohodu oznámili v čase, keď Trump viedol na návšteve Saudskej Arábie rozhovory s regionálnymi lídrami o bezpečnosti i zbrojných kontraktoch. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 88594 z vás dostáva správy e-mailom