Vuelta

Minúta po minúte

Sagan nebude bojovať o víťazstvo v 2. etape Vuelty, už stratil kontakt s pelotónom. V jeho skupine jazdí aj Rohan Dennis, ktorý tak príde o červený dres lídra.

Do cieľa druhej etapy Vuelty a España zostáva 28 kilometrov. Na čele jazdí už len dvojica cyklistov s malým náskokom pred pelotónom. Súčasťou pelotónu je aj Peter Sagan, pohybuje sa však prevažne v jeho zadných častiach.

Cyklistická Vuelta sa dnes začína o 17:26 8-kilometrovým prológom v uliciach Malagy. Peter Sagan sa na trať vydá o 20:12. Víťaza a prvého držiteľa červeného dresu spoznáme približne o 20 minút neskôr.

Chcem sa poďakovať všetkým tímovým kolegom. Toto víťazstvo je pre nich, odviedli fantastickú prácu. Je to pre mňa splnený sen,“ povedal po triumfe na Vuelte Talian Fabio Aru. Cyklistické preteky Okolo Španielska nemali od roku 1991 mladšieho víťaza.

Cyklistické preteky Okolo Španielska dnes vyvrcholia 20. etapou. Tá sľubuje napínavý záver, keďže v celkovom poradí delí prekvapujúceho lídra Holanďana Toma Domoulina od favorizovaného Taliana Fabia Aruho len 6 sekúnd. Etapa so štyrmi kopcami 1. kategórie vrcholí približne o 17:30.

Profil 20. etapy Vuelty

Víťazom 19. etapy Vuelty sa prekvapujúco stal francúzsky cyklista Alexis Gougeard z tímu AG2R. Druhé miesto obsadil Portugalčan Nelson Oliveira (Lampre-Merida), tretí skončil Belgičan Maxime Monfort (Lotto-Soudal). Držiteľ červeného dresu Holanďan Tom Dumoulin (Giant) zvýšil svoj náskok na Taliana Fabia Arua (Astana) na 6 sekúnd.

Do cieľa 19. etapy španielskej Vuelty zostáva už len 30 kilometrov. Na čele pretekov je 24-členný únik, ktorý má pred pelotónom náskok takmer 17 minút a je vysoko pravdepodobné, že niektorí z jeho členov dnes získa etapový vavrín.

Cyklistické preteky Okolo Španielska sa výrazne zatraktívnili. Víťaz včerajšej 15. etapy Španiel Joaquin Rodriguez stráca na celkového lídra Fabia Aruho z Talianska v celkovom poradí len jednu sekundu a záver dnešnej 16. etapy tak môže priniesť zmenu lídra. Do cieľa zostáva 55 kilometrov, počas ktorých čakajú na cyklistov kopce druhej a prvej kategórie a záverečné cieľové stúpanie hors category. Najväčšiu šancu na etapový triumf má niekto z desaťčlenného úniku, ktorý má náskok už 19 minút.

Joaquin Rodriguez vyhral 15. etapu Vuelty. V záverečnom stúpaní si vytvoril rozhodujúci náskok a o 12 sekúnd predstihol Rafala Majku z tímu Tinkoff-Saxo.  Z dua Slovákov obsadil Martin Velits so stratou 17:33 minúty 84. miesto a s rovnakým časom obsadil 96. miesto jeho brat Peter.

Slovenský cyklista Peter Velits z tímu BMC obsadil v 14. etape z Vitoria-Gasteiz do Alto Campoo-Fuente del Chivo 58. miesto so stratou 9:41 min, rovnaká pozícia mu patrí aj v celkovom poradí. Jeho brat Martin Velits (Etixx – Quick Step) skončil na 73. mieste.