Denník N

Zasiahnutí koronou

Pandémia poznačila mnohých ľudí aj ekonomicky. Celý život pracovali či podnikali, dnes sú na pokraji krachu a chudoby. Podmienky pomoci štátu sú zbytočne komplikované a pomoc neraz neefektívna. Po článkoch Denníka N a Denník E ministerstvo práce už  viackrát zmenilo podmienky pomoci v prospech žiadateľov. S našimi odborníkmi sme pripravení vám poradiť. Napíšte nám na: [email protected]. Prehľad iniciatív, ktoré pomáhajú počas pandémie, nájdete tu.

Články

Minúta po Minúte

V Nemecku sa skokovo zvýšil prírastok nakazených koronavírusom; za posledných 24 hodín sa infekcia preukázala u 8324 ľudí, čo je dvakrát toľko ako v predchádzajúci deň. Krajina mala viac ako 8000 nakazených za deň naposledy koncom mája. (čtk)

Novinár Karol Sudor píše o svojej skúsenosti s koronou: „Keď mi prišla správa, že som pozitívny, spočítal som si svoje rizikové faktory a pateticky sa začal lúčiť so životom. Spĺňam prakticky všetky – bývalý dvojnásobný onkologický pacient, kilogramy navyše, vysoký tlak… Vydržal som rok pandémie, a teraz, tesne pred očkovaním, je fakt koniec? A potom mi došlo, že som určite nakazil aj manželku a malého syna.“