Žitňanská vs. Jankovská

Minúta po minúte

Most zopakoval, že stojí za Žitňanskou v spore o nomináciu Moniky Jankovskej do Súdnej rady. Ak by došlo k hlasovaniu s opozíciou pri presadzovaní tohto návrhu, strana to bude považovať za zásadné porušenie koaličnej zmluvy.

Keďže sa Smer a Most nevedia dohodnúť, či pôjde štátna tajomníčka Monika Jankovská (Smer) do Súdnej rady, tento bod programu preložia na november. Lucia Žitňanská kvôli Jankovskej pohrozila demisiou.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská neodpovedala, či už s premiérom našli dohodu na nominácii Moniky Jankovskej do Súdnej rady. „Teraz nie,“ povedala novinárom a odišla na rokovanie vlády.

Predseda ústavnoprávneho výboru Róbert Madej zo Smeru trvá na nominácii Moniky Jankovskej do Súdnej rady. Súčasnú štátnu tajomníčku odmieta ministerka Lucia Žitňanská. (tasr)

Voľba šéfa RTVS a nominácia Moniky Jankovskej do Súdnej rady spolu nesúvisí, tvrdí predseda poslancov Martin Glváč. Na otázku, či ak Most ustúpi pri Rezníkovi, ustúpi Smer pri Jankovskej, odpovedal, že to „nie sú spojené nádoby“.

Rokovania o nominácii Moniky Jankovskej do Súdnej rady ešte nie sú ukončené, ale vyzerá to nádejne, povedal Béla Bugár. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská má problém s Jankovskou a pohrozila v prípade jej zvolenia demisiou.

Premiér Robert Fico a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská sa dnes stretnú z dôvodu nominácie štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej (za Smer) do Súdnej rady, povedal Béla Bugár. Žitňanská pre nomináciu hrozí odchodom z vlády.