Zmrazovanie platov

Minúta po minúte

Zmrazené platy ústavných činiteľov sa od januára 2018 zvýšia o jedno euro. Rozhodli o tom poslanci, ktorí 105 hlasmi schválili pozmeňujúci návrh Ladislava Kamenického (Smer) k novele zákona o DPH. (tasr)

V parlamente sa začína stretnutie koaličných poslaneckých klubov s premiérom. Hovoriť sa má hlavne o spôsobe valorizácie poslaneckých platov.

Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár v nedeľu rokovali o zmrazovaní platov. Dohoda zatiaľ nie je známa, ale vláda by pre to padnúť nemala. V utorok budú o situácii spoločne rokovať tri vládne poslanecké kluby.

Igora Matoviča skritizoval poslanec Ondrej Dostál. Podľa neho je nebezpečný aj „antikorupčný populizmus“, nielen korupčný populizmus. Skrátené legislatívne konanie je podľa Dostála protizákonné a nepáči sa mu, že Matovič ho dnes využil na návrh na zmrazenie platov.

Poslankyňa Smeru Jana Vaľová povedala Matovičovi, že asi kričal na svojich poslancov, ktorí tiež všetci za zmrazenie platov nehlasovali. Povedala, že Erik Tomáš jej pri hlasovaní hovoril, aby si všimla, ako je opozícia ticho. „Jeden poslanec má byť aj slušne oblečený. Prestaňte nosiť ošúchané rifle do parlamentu,“ povedala tiež Vaľová Matovičovi.