Denník N

Zrážka lietadiel pri Červenom Kameni

Minúta po Minúte

Letecký deň na letisku Aeroklubu Dubnica nad Váhom v Slávnici oficiálne zrušili. „Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorí sa možno tešili. Momentálne sme v situácii, keď musíme riešiť dôležitejšie veci.“  (tasr)

Zdravotný stav ani jedného z piatich parašutistov si nevyžadoval hospitalizáciu. Na brífingu v trenčianskej fakultnej nemocnici to povedal minister zdravotníctva Viliam Čislák. (tasr)

Minister vnútra Robert Kaliňák povedal, že na mieste leteckej tragédie je viac ako 200 hasičov, záchranárov a policajtov, ktorí sa chystajú prehľadať celý priestor, aby pozbierali čo najviac dôkazov dôležitých na objasnenie prípadu. (tasr)

Do Fakultnej nemocnice v Trenčíne prijali štyroch ľudí. Podľa Aleny Šmatlákovej zo sekretariátu sú pri vedomí a komunikujú. Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici zatiaľ neprijala ani jedného zo zranených ľudí. (tasr)

„Zatiaľ nevieme o tom, že by šlo o technickú príčinu. Jednou z verzií je, že lietadlá boli príliš blízko seba, a vinou povedzme poryvu vetru sa mohli dostať do kontaktu. Ale definitívne to budeme vedieť až po vyšetrení nehody,“ hovorí Juraj Gyenes z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru.

Konečná bilancia leteckej nehody je sedem mŕtvych a 31 zranených. Potvrdil to hovorca ministerstva zdravotníctva Peter Bubla.

Všetky obete nešťastia sú Slováci. V jednom z lietadiel bol aj jeden Čech – kameraman, ktorý prežil.

Lietadlá sa mali zraziť asi 1,5 km nad zemou. Svedkovia nešťastia tvrdia, že sa piloti snažili do poslednej chvíle vyhnúť pádu do obytnej štvrte. Ak by sa im to nepodarilo, obetí nešťastia by mohlo byť oveľa viac. (Topky)

Podľa štátneho podniku Letecké prevádzkové služby Slovenskej republiky bolo na palube oboch lietadiel celkovo 39 osôb. „Lietadlá vykonávali let podľa pravidiel za viditeľnosti zeme v neriadenom vzdušnom priestore,“ povedali zástupcovia úradu.