Denník N

Župné voľby 2017

Články

Minúta po Minúte

Košická župa je stále bez podpredsedov, zastupiteľstvo nezvolilo do funkcie poslanca za KDH Daniela Rusnáka. Návrh predložil župan Rastislav Trnka, ktorý po jeho neschválení už ďalších kandidátov nenavrhol. Na zvolenie chýbal jeden hlas. (tasr)

Richard Raši podal kvôli voľbám do VÚC trestné oznámenie, vidí podozrenia na volebný podvod. Už predtým požiadal neúspešný kandidát na župana Ústavný súd o prešetrenie sčítania hlasov. (tasr)

Trenčiansky župan Jaroslav Baška sa nevzdá svojho poslaneckého mandátu. Poslanec Národnej rady za Smer to oznámil na svojej tlačovej konferencii. (tasr)

Poslanci OĽaNO Erika Jurinová a Jozef Viskupič sa dnes vzdajú svojich mandátov, obaja sa stali županmi a odchod z parlamentu vopred sľubovali.

Ústavný súd ešte nerozhodol o sťažnosti Richarda Rašiho, ktorý žiada prešetrenie sčítania hlasov v župných voľbách. Ďalšie štyri sťažnosti na hlasovanie súd odmietol. (tasr)

Bratislavský krajský predseda Smeru Martin Glváč na Maďaričovu kritiku, že Smer nepostavil v Bratislave vlastného kandidáta na župana, povedal, že mohol kandidovať on. „Nikdy nešiel, nekandidoval, môže si to vyskúšať. Môže ísť v Bratislave kandidovať,“ povedal Glváč.

Marian Kotleba si v parlamente pozerá status iniciatívy Nie v našom meste o znovuvyvesení vlajky EÚ na banskobystrickej župe. Iniciatíva v ňom k fotke župného úradu napísala „Z tohto sa úprimne tešíme!“