Župné voľby 2017

Voľby do VÚC budú 4. novembra 2017.

Bývalý bratislavský primátor Milan Ftáčnik v piatok ohlási svoju kandidatúru na bratislavského župana. Predstaví aj svoj volebný program s názvom Pre slušný život v kraji.

Ak budú rokovania o spolupráci opozičných strán v župných voľbách úspešné, KDH v Bratislavskom kraji pravdepodobne podporí Juraja Drobu z SaS. Droba by mohol mať aj podporu SMK, ktorá takisto rokuje s pravicovými stranami. (tasr)

Riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislav Mičev verí, že ak bude kandidovať v župných voľbách, porazí Kotlebu. Ak by som tomu neveril, nešiel by som do toho, povedal na protifašistickom pochode v Bratislave. Mičev zatiaľ kandidatúru oficiálne neoznámil.

Ďalším kandidátom na predsedu Banskobystrického kraja je prednosta Mestského úradu v Brezne Martin Juhaniak. 33-ročný vyštudovaný právnik chce kraj „ekonomicky rozhýbať a priblížiť k ľuďom“.

OĽaNO a SaS dnes podpíšu dohodu o spoločnom postupe v župných voľbách vo všetkých ôsmich krajoch, oznámil Richard Sulík. Nevylúčil však, že tieto koalície budú širšie.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom