Župné voľby 2017

Andrej Sarvaš

Jána Luntera podpora Smeru prekvapila, ale prijal ju. Most a SNS ešte nezverejnili, koho podporia v Banskej Bystrici.

Minúta po minúte

Ján Lunter si zadá prieskum sám, s ostatnými protikandidátmi sa nedohodol. „Ak nebudem preferenčne najsilnejší demokratický kandidát, ak tu bude niekto očividne silnejší, odstúpim a podporím ho,“ tvrdí Lunter, ktorý bol v poslednom prieskume Focusu tesne prvý pred Kotlebom.

„Ak si zavriem oči, je to v politike čím ďalej, tým ťažšie,“ povedal Andrej Danko. V Banskej Bystrici Danko nevylúčil, že podporia najsilnejšieho kandidáta. „Vylučujem podporu Mariana Kotlebu.“

Ján Lunter ponúkol demokratickým kandidátom, že sa môžu pridať k jeho prieskumu od Focusu, podľa ktorého sa na konci septembra rozhodne, či pôjde do súboja o banskobystrického župana, alebo odstúpi. Nevylúčil ani ďalší spoločný prieskum iného kandidáta u inej agentúry.

Most vyzýva na zodpovednosť demokraticky zmýšľajúcich kandidátov, predovšetkým v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji. „Ak budú vidieť, že ich kandidatúra napriek vynaloženému úsiliu nemá šancu na úspech, mali by radšej podporiť iného kandidáta,“ uvádza.

Daniel Krajcer potvrdil svoju kandidatúru na post bratislavského župana. Bývalého ministra kultúry podporujú okrem jeho strany Skok aj Most-Híd a Strana zelených.

Už viac ako 101453 z vás dostáva správy e-mailom