Župné voľby 2017

Voľby do VÚC budú 4. novembra 2017.

Minúta po minúte

Hnutie Sme rodina pôjde do jesenných župných volieb samostatne. V Banskobystrickej župe možno postavia vlastného kandidáta. „Tu ešte nie sme rozhodnutí. Počkáme, ako sa vyvinie situácia, a potom sa zariadime. Ešte neviem, kto všetko bude kandidovať a koho podporíme. Je dosť možné, že sa nám podarí postaviť aj nášho vlastného kandidáta,“ povedal šéf hnutia Boris Kollár. Výnimkou bude Trnavská župa. „Chceme určite podporiť Jozefa Viskupiča, ktorý kandiduje na spoločnej kandidátke OĽaNO-NOVA, SaS a KDH,“ povedal Kollár. (tasr)

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár . Foto - tasr

Banskobystrická župa označuje obvinenia z rodinkárstva za zúfalý pokus zaujať médiá. Úrad BBSK tvrdí, že všetky obvinenia kandidáta na župana Igorka Kašpera „dokáže vyvrátiť oficiálnymi dokumentmi a nespochybniteľnými faktami“. Úrad chce v súvislosti s obvineniami podať žaloby na ochranu svojho dobrého mena. (tasr)

Smer podporí za župana v Banskej Bystrici toho kandidáta proti Kotlebovi, ktorý bude mať zo všetkých najsilnejšiu podporu. Marek Maďarič povedal, že ak to bude Martin Klus z SaS, tak podporia aj jeho. “Existuje zhoda, že všetky demokratické strany podporia kandidáta, ktorý bude vykazovať najvyššiu podporu. V tom vidím nádej, že župan môže byť porazený. Sleduje sa to, robia sa prieskumy, vnímame to ako veľmi dôležité,” povedal Maďarič.

Na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja by mohol kandidovať primátor Levoče Milan Majerský. Navrhnúť by ho malo KDH. Potvrdil to predseda KDH Alojz Hlina. (tasr)

Na konci leta by malo byť známe, ktorého kandidáta na banskobystrického župana Smer podporí. Peter Pellegrini vyzval všetky politické strany v tomto kraji, aby v istom momente zasadli za okrúhly stôl a podporili jedného, najsilnejšieho kandidáta proti Kotlebovi. (tasr)

SaS, OĽaNO-NOVA a KDH zatiaľ nepodpísali dohodu o spolupráci v župných voľbách. „Dohoda zatiaľ nie je podpísaná. Rokovania pokračujú,“ uviedlo OĽaNO-NOVA. Predstavitelia strán by sa mali stretnúť po veľkonočných sviatkoch. (tasr)

Most-Híd a SMK budú o spolupráci pre župné voľby rokovať 26. apríla. Potvrdila to mimoparlamentná SMK, vládny Most-Híd hovorí všeobecnejšie, o druhej polovici apríla. SMK pripomenula, že predstavitelia strán sa už zišli vo februári. (tasr)

Predseda žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár (Smer) sa bude opätovne uchádzať o post župana. „Už dlhšie sledujem komunikačný šum okolo mojej kandidatúry, a preto by som chcel všetkých ubezpečiť, že si vážim ich doterajšiu dôveru a podporu a zároveň tak aj oznámiť, že v nadchádzajúcich župných voľbách budem kandidovať.“ Blanár, je županom od roku 2005. (tasr)

Exprimátor Banskej Bystrice Ivan Saktor bude kandidovať na post župana v Banskobystrickom kraji. Je tak v poradí už ôsmym kandidátom v tomto kraji. (tasr)

Ján Lunter oznámil svoju občiansku kandidatúru na župana v Banskobystrickom kraji. „Vstupujem do politiky bez politického pozadia. Pán Kotleba je súper ako každý iný,“ povedal zakladateľ Alfa Bio. Bola to jeho prvá aj posledná zmienka o Marianovi Kotlebovi.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Už viac ako 88594 z vás dostáva správy e-mailom