Denník N

Cifrová Ostrihoňová: Za propagáciu na Instagrame mi ponúkli päťciferné číslo

Foto Denník N - Vladimír Šimíček
Foto Denník N – Vladimír Šimíček

Veronika Cifrová Ostrihoňová získala tento rok cenu OTO, založila si kanál na Youtube a pripravuje sa na materskú. Na Instagrame má 138-tisíc sledovateľov a hovorí, že na označenie Sajfova manželka je už alergická.

V rozhovore sa dočítate:

  • či sa jej dotklo, že bulvár o jej tehotenstve informoval ako prvý,
  • kde majú s manželom zákaz nakrúcať videá,
  • prečo začala s Youtubom,
  • čo robí, aby jej Youtube a sociálne siete nepokazili povesť novinárky,
  • o nenávistných správach, ktoré dostávala najmä pred prezidentskými voľbami.

Čo pre vás znamená súkromie?

Veci, ktoré nechcem, aby niekto iný vedel.

Máte hranicu, ktoré veci sa už vo videách či na sociálnych sieťach nemôžu objaviť?

Mám ju a postupne sa formuje. Čím som staršia, tým je to intenzívnejšie. Kým ešte videá robil len Matej (Cifra známy ako Sajfa, poznámka redakcie), často sa ma pýtali, či mi to neprekáža. Vlogy boli taký osobný denník, ktorý bol na Youtube viditeľný pre všetkých. Pri nich som to nikdy nevnímala ako narušenie súkromia.

Ale sú o vašom súkromí.

Je to desať alebo 15 minút z troch či štyroch dní. Nie je tam priestor na veľké súkromné veci. To, že ma tam niekto vidí v teplákoch alebo nenalíčenú, za súkromie nepovažujem. Skôr som si musela zvykať, že Matej nakrúca u nás doma. Tam mám hranicu, že u nás v spálni nikdy nenakrúcal a ak sa nič výrazné nezmení, ani nebude. Na tom sme sa dohodli. Nie je tam nič hrozné, ale mám pocit, že niekde hranica musí byť.

Prekážalo vám, že nakrúca doma?

Na začiatku som s tým mala problém, ale z praktických dôvodov bolo neudržateľné, aby nakrúcal inde. Nemohol si stále baliť veci a ísť do rádia alebo inam. Tak som ustúpila a nakrúca aj u nás doma s tým, že nechcem, aby boli niektoré priestory na videu. Veľmi silne vnímam aj hranice ohľadne tehotenstva. Dodnes mi nie je úplne prirodzené o tom veľa hovoriť na sociálnych sieťach. Začínam o tom viac hovoriť až teraz, keď som už vo vyššej fáze. Nie je to preto, že by som sa chcela tváriť zaujímavo a robiť okolo toho tajomstvá, ale zrazu mám pocit, že to je niečo veľmi krehké a zraniteľné.

Bude vo videách aj vaše dieťa?

Nechcem povedať, že nikdy. Momentálne si myslím, že nebude. Nechcem však hovoriť za Mateja, má svoj vlastný štýl. Budeme sa o tom rozprávať. Beriem to tak, že nás nik nenútil. Nemusela som ísť do televízie, kde strácate časť súkromia. Nik ma nenútil zobrať si niekoho, kto je známy, tam tiež strácate časť súkromia, a nikto ma nenútil, aby som bola aktívna na Instagrame, alebo mala kanál na Youtube. Ale dieťa si to nevyberá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Rozhovory

Slovensko

Teraz najčítanejšie