Andrej Danko obvinil Petra Pellegriniho a Tomáša Druckera, že chcú úradnícku vládu.

Andrej Danko obvinil Petra Pellegriniho a Tomáša Druckera, že chcú úradnícku vládu. V STVR opakoval útoky na stranu Hlas, ktorú viní aj za svoje spory s Rudolfom Huliakom. Tvrdí, že s nespokojným poslancom komunikovali ľudia z Hlasu, „ktorí ho vydráždili k tomu, že sa vzoprel a odišiel z poslaneckého klubu SNS“.

Predseda SNS vyhlásil, že ak na jeseň bude musieť premiér žiadať o dôveru, príde úradnícka vláda. „Potom z Prezidentského paláca budú riadiť celý štát,“ povedal.

Danko neverí v predčasné voľby a dúfa, že si v januári predsedovia strán dokážu sadnúť. „Ako by ste rekonštruovali vládu, keď neviete, kto to bude riadiť?“ povedal.

Podľa poslanca hnutia Slovensko Gábora Grendela, ktorý s Dankom diskutoval, bude zaťažkávajúcou skúškou februárová schôdza, kde sa bude rokovať aj o zákone o športe, na ktorom sa vládna koalícia zasekla.

Danko kritizoval aj systém politických strán, keď zvolený poslanec môže odísť z klubu, za ktorý bol zvolený. „Pomôžem ľuďom dostať sa k mandátu, platíme kampaň, zodpovedáme značkou a aj hlavou ako predseda SNS a potom povie poslanec, že kašlem na teba, na tvoju SNS,“ poznamenal.

„Poslanec Hlasu Samuel Migaľ chcel vyprovokovať predsedu SNS, aby buchol po stole,“ povedal Danko s tým, že by im vyhovovalo, ak by bol on ten zlý. Medzi nespokojnými poslancami vidí koordináciu: napríklad poslanec Roman Malatinec a Huliak sú podľa neho priatelia „od detstva“.